Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Χάσαμε στο ντέρμπι κορυφής στη Λεμεσό

Χάσαμε στο ντέρμπι κορυφής στη Λεμεσό

Την ήττα γνώρισε απόψε η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ στο κλειστό «Σπύρος Κυπριακού» της Λεμεσού, από την ΑΕΛ. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, εκμεταλλευόμενοι και την έδρα τους αφού η ομάδα μας έπρεπε να παίξει κάτω από δύσκολες συνθήκες. Μάλιστα υπήρξε και διακοπή λόγω εισόδου οπαδών στο γήπεδο.

Το τελικό αποτέλεσμα, 7-1 για την ΑΕΛ μας ρίχνει από την πρώτη θέση, όπου πλέον βρίσκεται η ΑΕΛ. Το μοναδικό γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ σημείωσε ο Σέζαρ ο οποίος είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 στο πρώτο ημίχρονο.

Nωρίτερα:

Κυρίαρχος στο παιχνίδι η γηπεδούχος, σκοράρεις άλλα δύο τέρματα και καθαρίζει το ματς οριστικά.

Δυόμιση λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ΑΕΛ πετυχαίνει και πέμπτο γκολ.

Ημίχρονο

Σκοράρουν οι γηπεδούχοι με πέναλτι δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου.

2:15 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ΑΕΛ σκοράρει ξανά.

Έχει επαναρχίσει το παιχνίδι ύστερα από ένα μισάωρο…

Διακοπή πεντέμιση λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου λόγω εισόδου οπαδών στον αγωνιστικό χώρο.

15.36 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και ο Σέζαρ σκοράρει για να μειώσει σε 2-1

Η ΑΕΛ σκόραρε δύο γκολ σε μερικά δευτερόλεπτα δύο περίπου λεπτά μετά την έναρξη του παιχνιδιού και προηγείται με 2-0