Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Αποέλ – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-4

Αποέλ – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-4

Μετά από ένα φοβερό παιχνίδι με επτά τέρματα και δύο ανατροπές η ΟΜΟΝΟΙΑ κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη κόντρα στον Αποέλ για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ.

Δείτε πως κάλυψε την αναμέτρηση η ιστοσελίδα μας:

Αποέλ [3] – ΟΜΟΝΟΙΑ [4]

– Ξεκίνησε η αναμέτρηση

2′ Σουτ του Σκαρπάρη ο Σκαμπύλης έπεσε και έδιωξε την μπάλα

5′ Σουτ του Μπεϊσόλα ο Ψηλογένης με διπλή προσπάθεια σταμάτησε την μπάλα

6′ Ο Σκαμπύλης άφησε το τέρμα του ανέβηκε ψηλά έκανε το σουτ όμως ο Ψηλογένης και πάλι άναψε κόκκινο.

7′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ: Ο Ελ Κέμπε εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του Αποέλ αφού ντρίμπλαρε τον Ψηλογένη έκανε το πλασέ στέλνοντας την μπάλα στο πλεκτό.

14′ Ισοφαρίζει ο Αποέλ: Ο Σκαρπάρης βρήκε σε ανισορροπία την άμυνα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και με πλασέ από πλάγια θέση νίκησε τον Σκαμπύλη για το 1-1

15′ Σουτ του Σκαμπύλη ο Ψηλογένης έδιωξε δύσκολα την μπάλα

16′ Ο Μπεϊσόλα έκανε το μακρινό σουτ με τον Ψηλογένη να πέφτει και να διώχνει την μπάλα

19′ Κίτρινη κάρτα στον Σέζαρ

– Από πέντε ομαδικά φάουλ οι δύο ομάδες στο επόμενο φάουλ όποια ομάδα το κερδίσει θα εκτελέσει 10μέτρο πέναλτι

20′ 10μέτρο πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ

Στο σώμα του Ψηλογένη η μπάλα μετά την εκτέλεση του πέναλτι από τον Μπεϊσόλα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

-Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

23′ Δοκάρι για τον Αποέλ. Σουτ του Κονσεϊσάο, απέκρουσε ο Σκαμπύλης και στην συνέχεια η μπάλα στο δοκάρι.

Πολύ καλός ο ρυθμός και στο δεύτερο ημίχρονο με χαμένες φάσεις από τις δύο ομάδες κυρίως μετά από μακρινά σουτ

25′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ: Φοβερό διαγώνιο σουτ από τον Ελ Κέμπε με την μπάλα να καταλήγει στο πλεκτό του Ψηλογένη

26′ Δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ

30′ Νέο δοκάρι για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Λακούφης έδωσε στον αμαρκάριστο Μπεϊσόλα ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι με την ομάδα μας να χάνει μια χρησή ευκαιρεία να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων.

31′ Ισοφαρίζει ο Αποέλ: Ο Ρεσάλα έκανε το σουτ νικώντας τον Σκαμπύλη

32′ Γκολ για τον Αποέλ: Ο Σκαρπάρης κάνει το σουτ η μπάλα χτύπησε στον Ελ Κέμπε και κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Σκαμπύλη

34′ Δοκάρι για τον Αποέλ: Ο Σκαρπάρης έκανε το σουτ από πλάγια θέση με την μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι και να καταλήγει έξω

39′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ: Φοβερή κυκλοφορία της μπάλας από τους φουτσαλιστές μας ο Μπεϊσόλα έγινε τελικός αποδέκτης της μπάλας κι από κοντά έκανε το 3-3.

40′ Ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Ελ Κέμπε πήγε να κρεμάσει τον Ψηλογένη όμως η μπάλα πέρασε έξω

40′ Κίτρινη κάρτα στον Αποέλ: Στον Ομήρου για διαμαρτυρίες

40′ Κόκκινη κάρτα στον Αποέλ: Στον Σκαρπάρη για φάουλ στον Μπεϊσόλα

40′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ: Ο Μπεϊσόλα ένα δευτερόλεπτο πριν το τέλος με φοβερή εκτέλεση φάουλ χαρίζει τη νίκη στην ΟΜΟΝΟΙΑ.