Home TOP NEWS Match Report: Ήττα με 2-0 σε ένα διαδικαστικό παιχνίδι για την ΟΜΟΝΟΙΑ

Match Report: Ήττα με 2-0 σε ένα διαδικαστικό παιχνίδι για την ΟΜΟΝΟΙΑ

Άργησε πολύ να μπει στο παιχνίδι η ΟΜΟΝΟΙΑ. Στο πρώτο ημίχρονο, αν και μπήκαμε καλά στο παιχνίδι χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες, δεν ανταποκριθήκαμε. Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, σκόραρε δύο φορές και αυτό ήταν αρκετό για αυτήν για να πάρει τη νίκη. Γκαρσία και Φαράζ σκόραραν στο πρώτο μέρος για την ΑΕΚ.

Στο δεύτερο μέρος σταθήκαμε καλύτερα στο γήπεδο, ψάξαμε το γκολ, απέναντι σε μία οπισθοχωρημένη ΑΕΚ η οποία θεώρησε πως δεν χρειάστηκε να κάνει κάτι πεςρισσότερο στο παιχνίδι, όμως δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε.

Αυτό το παιχνίδι ήταν για εμάς διαδικαστικό, το αφήνουμε πίσω και στρέφουμε την προσοχή μας στο μεγάλο ματς της Τετάρτης.

Το πρώτο σουτ έγινε στο πρώτο λεπτό από τον Τατζούρι Σράντι που πήρε μπάλα από το κέντρο, ανέβηκε, πλησίασε τη περιοχή και σούταρε στη γωνία όμως ήταν έτοιμος ο Πίριτς.

Ευκαιρία με τον Σράντι χάθηκε στο 3ο λεπτό ύστερα από ένανα πολύ καλό συνδυασμό Κίτσου και Ανσαριφάρντ για να φτάσει η μπάλα σε αυτόν που σούταρε άουτ από δύσκολη γωνία.

Στο 9ο λεπτό ο Γκιούρσκο δέχθηκε μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι απο τον Ροσάλες, σούταρε με μία με πλασέ και έστειλε στην κλειστή γωνία του Φαμπιάνο για να κσοράρει.

Στο 12ο λεπτό ο Λανγκ πήρε κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι ύστερα από φάουλ του Ανσαριφάρντ, η μπάλα πήγε στην εστία, εκεί όμως που ήταν ο Πίριτς.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Γκούτσο στο 16ο λεπτό.

Ένα σουτ από τον Ζαχαρίου στο 17ο λεπτό με το αριστερό του, ήταν άστοχο.

Ο Ροσάλες έκανε σουτ στο 19ο λεπτό, κόντραρε η μπάλα και έφυγε κόρνερ.

Κίτρινη δέχθηκαν Τατζούρι Σράντι και Χάμπος

Στο 27ο λεπτό  Γκαρσία σκόραρε ξανά για την ΑΕΚ όμως ακυρώθηκε το γκολ για χέρι.

Σουτ από τον Λέδες στο 31ο λεπτό έξω από την περιοχή, απέκρουσε σταθερά ο Φαμπιάνο.

ΣΚόραρε ο Φαράζ για την ΑΕΚ στο 34ο λεπτό.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε στο 40ο λεπτό και ο Μίλετιτς.

Κακουλλής, Κασάμα και Γιούστε μπήκαν στο γήπεδο στη θέση των Ανσαριφάρντ, Ζαχαρίου και Παναγιώτου

Το πρώτο σουτ ήταν από τον Κούσουλο στο 47ο λεπτό, άστοχο.

Στο 48ο λεπτό ο Τατζούρι Σράντι έκανε σουτ έξω από τη περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο έξω

Διπλή ευκαιρία έχασε η ΑΕΚ στο 58ο λεπτό πρώτα με τον Γκούρτσο που σούταρε και απέκρουσε ο Φαμπιάνο, στη συνέχεια ο Πονς έκανε νέο σουτ έξω από την περιοχή άουτ.

Μπήκε ο Μπέζους στη θέση του Χαραλάμπους στο 59ο λεπτό.

Στο 62ο λεπτό ο Κίτσος έκανε ωραία κίνησ, μπήκε στη περιοχή, έδωσε πάσα στον Μπέζους που πλάσαρε άουτ.

Τελείωσε μία δύσκολη φάση ο Φαράζ άστοχα στο 66′

Μεγάλη ευκαιρία έχασε η ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Κούσουλο που έπιασε κεφαλιά όμως ο Πίριτς απέκρουσε δύσκολα στο 69ο λεπτό.

Βγήκε ο Τατζούρι Σράντι και στη θέση του μπήκε ο Λοΐζου στο 70ο λεπτό.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε η ΟΜΟΝΟΙΑ στο 72ο λεπτό. Έβγαλε μπαλιά ο Κασάμα όμως δεν μπόρεσε ούτε ο Κούσουλος, ούτε ο Μπεσεντίν να μπουν στη φάση για να σπρώξουν τη μπάλα στα δίκτυα.

Σουτ από τον Λοΐζου στο 76ο λεπτό πάνω στον Πίριτς.

Το πλασέ του Γκούρτσο στο 78′ ήταν άστοχο.

Στο 82ο λεπτό ο Κασάμα έκανε πλασέ έξω από την αντίπαλη περιοχή, άστοχο.

Μεγάλη ευκαιρία χάθηκε απο τον Λοΐζου ύστερα από πάσα του Κίτσου.

Στο 90ο λεπτό χάθηκε καλή ευκαιρία από τον Κούσουλο για να σκοράρει.

Στο 93ο λεπτό ο Χρόμοφ σκόραρε το τρίτο γκολ για την ΑΕΚ όμως το γκολ ακυρώθηκε.