Home SPORTS NEWS 53χρονος έπαιξε 15 λεπτά στην ήττα της ομάδας του με 27-0 από...

53χρονος έπαιξε 15 λεπτά στην ήττα της ομάδας του με 27-0 από τη Μπάγερν!

Η Μπάγερν συνέτριψε με 27-0 μια ερασιτεχνική ομάδα, για την οποία αγωνίστηκε και ένας 53χρονος υπάλληλός της, ο οποίος μάλλον έκανε πραγματικότητα ένα όνειρό του!

Οι παίκτες του Τόμας Τούχελ συνεχίζουν την προετοιμασία τους για τη νέα σεζόν και είχαν την ευκαιρία να… ξεμουδιάσουν κόντρα στην ερασιτεχνική Ρόταχ Έγκερ, στην οποία έβαλαν 27 γκολ, τα 18 στο πρώτο ημίχρονο.

Συνολικά 13 διαφορετικοί ποδοσφαιριστές σκόραραν για την Μπάγερν που δεν λυπήθηκε την αντίπαλό της.

Για τη Ροτάχ Έγκερ, μάλιστα, αγωνίστηκε και ένας 53χρονος, ο Μάρκους ΝτεΛάνγκα, υπάλληλος του συλλόγου, ο οποίος μάλλον ήθελε να πραγματοποιήσει το όνειρό του και να παίξει κόντρα στους Βαυαρούς.

Ο 53χρονος μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο, άντεξε ένα τεταρτάκι και βγήκε!