Home TOP NEWS Match Report: Ήττα με 2-0 από τον Άρη σε έναν αγώνα στον...

Match Report: Ήττα με 2-0 από τον Άρη σε έναν αγώνα στον οποίο δεν δημιουργήσαμε

Χάσαμε το πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς. Σε άναναγώνα στον οποίο είδαμε λίγες φάσεις, ο Άρης μέ ένα καταπληκτικό γκολ του Μαγιαμπέλα πήρε τη νίκη και στο Σούπερ Καπ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε την κατοχή της μπάλας όμως η ομάδα της Λεμεσού είχε την ουσία. ΣΚόραρε δύο φορές, από μία σε κάθε ημίχρονο με Μαγιαμπέλα και ΣΤεπίνσκι για να επικρατήσει με 2-0.

Φάνηκε από το ξεκίνημα ότι θα παρακολουθούσαμε ένα ισοδύναμο παιχνίδι. Έδειχνε πιο άνετη στο παιχνίδι της πάντως η ΟΜΟΝΟΙΑ η οποία ήταν η ομαδα που κρατούσε κάπως περισσότερο τη μπάλα με τον Άρη ωστόσο να βγαίνει, όποτε του δινόταν η ευκαιρία, με ταχύτητα στην επίθεση. Σε μία φάση στο 21ο λεπτό ο Άρης άνοιξε το σκόρ με εκπληκτικό γκολ του Μαγιαμπέλα.

Μετά το γκολ δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε. Πατήσαμε σε κάποιες περιπτώσεις περιοχή όμως δεν φτιάξαμε κάποια σημαντική ευκαιρία.

Στο δεύτερο μέρος κάναμε την προσπάθεια για να επιστρέψουμε στη διεκδίκηση της νίκης όμως μόνο μία φάση καλή φτιάξαμε με τον Καρίμ. Το γκολ στο τέλος τελείωσε το παιχνίδι και ο πρώτος τίτλος της χρονιάς χάθηκε.

Είναι πολλά που πρέπει να γίνουν μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος ενώ τώρα στρέφουμε την προσοχή μας στα Ευρωπαϊκά.

Α’ Ημίχρονο

Μόλις στο 1ο λεπτό πήγε να απειλήσει ο Κακουλλής, βάζοντας πίεση στον Βανά ο οποίος δεν μπόρεσε να διώξει όπως ήθελε, από απόσταση ο Ανδ΄ρονικος έκανε ένα αδύναμο πλασέ το οποίο πήγαινε στην εστία όμως πρόλαβε ο τερματοφύλακας του Άρη.

Στο 6ο λεπτό β΄γηκαμε μπροστά οργανωμένα, ο Σεμέδο έδωσε στον Κούσουλο έξω από την περιοχή, έκανε ένα καλό σουτ όμως η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία.

Η πρώτη τελική για τον Άρη ήρθε στο 9ο λεπτό από τον Ουρόσεβιτς έξω από την περιοχή μας το οπόιο έφυγε ψηλά.

Εκπληκτικό γκολ πέτυχε ο Μαγιαμπέλα στο 21ο λεπτό. Συνέκλεινε από δεξιά και έκανε με το αριστερό ένα σουτ βολίδα για να νικήσει τον Φαμπιάνο.

Στο 28ο λεπτό έχασε ευκαιρία ο Άρης ύστερα από στημένο το οπόιο εκτελέστηκε και τον Μόντνορ να κάνει δυνατή κεφαλιά, ήταν όμως έτοιμος ο Φάμπι.

Στο 30ο λεπτό ο Λοΐζου έκανε ένα φιλόδοξο σουτ το οποίο έφυγε ψηλά.

Σημαντική ευκαιρία έχασε ο Σιπριάνο στο 31ο λεπτό. Πήρε πάσα από τον Κούσουλο μέσα στην περιοχή, έκανε ένα σουτ το οποίο ήταν άστοχο.

Ένα άστποχο σουτ του Κκαουλλή στο 34ο λεπτό

Στο 39ο λεπτό ο Σανέ βράθηκε σε θέση για σουτ, έκανε στραβοκλωτσιά και έχασε ευκαιρία.

Φιλόδοξο σουτ από τον Σιπριάνο στο 42ο λεπτό ήταν πολύ άστοχο.

Β’ Ημίχρονο

Μπήκε ο Μπέζους στη θέση του Κακουλλή

Στο 50ο λεπτό ο Σεμέδο από πλάγια θέση έκανε ένα σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Βανα Άλβες

Στο 51ο λεπτό ο Στεπίνσκι έκανε σουτ έξω από τη περιοχή μας το οποίο μπλόκαρε ο Φαμπιάνο.

Στο 51ο λεπτό ο Σπολιαριτς βρέθηκε σε θέση για σουτ έξω από τη περιοχή μας, το έκανε αναγκάζοντας τον Φαμπιάνο σε δύσκολη απόκρουση χαμηλά.

Εκτέλεσε απευθείας ένα κόρνερ ο Μπεζούς από αριστερά, ανάγκασε τον Βανά σε απόκρουση.

Στο 61ο λεπτό ο Σόκε έχασε ευκαιρία με πλασέ στη πτώση του μέσα από τη περιοχή μας.

Στο 62ο λεπτό βγήκαν οι Κούσουλος και Λοΐζου και μπήκαν στη θέση τους οι Μπασιρού και Ζαχαρίου.

Στο 63′ ο Κουλιμπαλί έκανε κεφαλιά ύστερα απο κόρνερ πάνω στον Βανά.

Ευκαιρία έχασε ο Στεπίνσκι στο 64ο λεπτό με σουτ μέσα από τη περιοχή μας. Έφυγε έξω κόρνερ ύστερα από κόντρα του Κουλιμπαλί.

Στο 675ο λεπτό έγινε κεφαλιά μέσα στη περιοχή μας από τον Σόκε ύστερα από κόρνερ, έφυγε έξω.

Ευκαιρία έχασε ο Μπασιρού στο 67ο λεπτό. Έκανε σουτ μέσα από τη  περιοχή η μπάλα έφυγε λίγο έξω

Βγήκε ο Κασάμα στο 69ο λεπτό στη θέση του μπήκε ο Χάμπος

Στο 72ο λεπτό ο Μπαμπίκα ανάγκασε οτν Φαμπιάνο σε πολύ δύσκολη απόκρουση ύστερα από σουτ από δεξια.

Στο 80ο λεπτό ο Σίμιτς μπήκε στη θέση του Μάθιους.

Δοκάρι σε σουτ του Καρίμ ο οποίος έπαιξε με πλάτη ύστερα από σέντρα.

Στο 87ο λεπτό ο Δημητρίου έχασε ευκαιρία με σουτ το οποίο ανάγκασε τον Φαμπιάνο σε ωραία απόκρουση

Στο 93ο λεπτό έγινε λάθος στην άμυνα μας, ο Στεπίνσκι δέχθηκε πάσα στη περιοχή μας, πλάσαρε τον Φαμπιάνο και τον νίκησε για το 2-0