Home TOP NEWS Συντριβή για Μίτζιλαντ πριν το ταξίδι της στη Κύπρο

Συντριβή για Μίτζιλαντ πριν το ταξίδι της στη Κύπρο

Η Μίτζιλαντ έχασε πριν από λίγο με 4-1 το εκτός έδρας παιχνίδι πρωταθλήματος με τη Λίνγκμπι.

Ήταν ευκαιρία για το τεχνικό τιμ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ να κάνει την παρακολούθηση του, όμως έτσι όπως εξελίχθηκε σίγουρα οι άνθρωποι της ομάδας δεν μπόρεσαν να βγάλουν ολοκληρωμένα συμπεράσματα για την επερχόμενη αντίπαλο μας.

Κι αυτό διότι η Μίτζιλαντ αγωνίστηκε από το 6ο λεπτό με ποδοσφαιριστή λιγότερο λόγω αποβολής του Στέφαν Γκάρτενμαν.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την αντίπαλο μας να είναι πίσω στο σκορ με 2-0, δέχθηκε άλλα δύο στο δεύτερο ημίχρονο για να διαμορφωθεί έτσι το τελικό αποτέλεσμα.

Μείωσε στο τέλος η Μίτζιλαντ με τον Κορεάτη Κίο-Σεονγκ Ζο.

Η εντεκάδα της Μίτζιλαντ:

Μπήκε στο 7ο λεπτό ο Ζουνίνιο στη θέση του Φόσουμ, στο ημίχρονο ο Νίκολας Ντιρ αντικατέστησε τον Παουλίνιο, στο 67ο λεπτό πέρασαν στο παιχνίδι οι Πάμπλο Ορτίθ και Αουγκούστ Πρίσκε στη θέση των Ίνγκασον και Κάμπα ενώ στο 81ο λεπτό ο Κίο-Σεονγκ Ζο πέρασε στη θέση του Εμιλιάνο Μαρτίνεζ.