Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Επέστρεψαν στις νίκες οι μικροί

Επέστρεψαν στις νίκες οι μικροί

Με το στενό αλλά πολύτιμο 1-0 επιβλήθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ 1 επί της Δόξας για το προαιρετικό πρωτάθλημα U13 και τον Β’ Όμιλο Λευκωσίας.  Ομάδα των παίδων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ έπαιξε καλύτερα από τον αντίπαλο της κυριαρχόντας στον αγνωστικό χώρο και έχοντας την κατοχή της μπάλας στο περισσότερο διάστημα του αγώνα αλλά δεν ερχόταν το γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο που τελείωσε 0-0 οι μικροί έφταναν μέχρι την αντίπαλη περιοχή αλλά δεν μπορούσαν να σκοράρουν, κάνοντας 2-3 καλές φάσεις που όμως δεν είχαν κάποιο αντίκρισμα. Στην επανάληψη οι πράσινοι μπήκαν αποφασισμένοι να πετύχουν γκολ και να  κερδίσουν τον αγώνα, κάτι που κατάφεραν στο 28ο λεπτό να κάνουν το 1-0 με τέρμα του Ενρίκε Κάττου και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το τέλος πανηγυρίζοντας την 4η τους νίκη σε 5 αγώνες. Με αυτή τη νίκη η ΟΜΟΝΟΙΑ επέστρεψε στις νίκες και βλέπει πλέον τη συνέχεια.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ 2 αυτή την αγωνιστική είχε ρεπό και δεν αγωνίστηκε. Επόμενος της αγώνα το επόμενο Σάββατο για την 6η αγωνιστική στον Α’ Όμιλο Λευκωσίας.