Home TOP NEWS Match Report: Δύο γκολ, μηδέν παθητικό, σπουδαίο διπλό και είμαστε σε θέση...

Match Report: Δύο γκολ, μηδέν παθητικό, σπουδαίο διπλό και είμαστε σε θέση βολής

Σημαντική νίκη πήρε απόψε στη Πάφο η ΟΜΟΝΟΙΑ. Επικράτησε με 2-0 της τοπικής ομάδας με δύο τέρματα στο ξεκίνημα του αγώνα με Μπέζους (πέναλτι) και Σεμέδο.

Ή ομάδα βγάζει με επιτυχία από το πρόγραμμα της ένα από τα δυσκολότερα παιχνίδια στην κανονική διάρκεια, ρεφάρει κάπως τους τζάμπα χαμένους βαθμούς και βλέπει με αισιοδοξία της συνέχεια.

Έδειχνε να είναι κάπως πιο επικίνδυνη στην επίθεση η ΟΜΟΝΟΙΑ στο ξεκίνημα, αν και ήταν η Πάφος η ομάδα που κρατούσε μπάλα. Το λάθος του Ναμ στο 11ο λεπτό, ο οποίος έκανε χέρι στη περιοχή, έδωσε την ευκαιρία για γκολ από την άσπρη βούλα και ο Μπέζους μας έδωσε προβάδισμα.

Η Πάφος επιχείρησε να πιέση στη συνέχεια για να απαντήσει όμως ήταν ο Σεμέδο αυτός που σκόραρε ξανά για την ομάδα, ύστερα από πάσα του Κακουλλή, για να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων.

Συνέχισε να προσπαθεί να κυκλοφορήσει μπάλα για να φτιάξει φάσει η Πάφος όμως δεν έβρισκε τρόπο, με την ΟΜΟΝΟΙΑ να δείχνει απειλητική όποτε έβγαινει μπροστά.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Πάφος ήταν η ομάδα που προσπαθούσε συνεχώς να δημιουργήσει. Περάσαμε δύσκολα όμως αμυνθηκαμε καλά.

Μπήκε για να πιέσει η Πάφος από νωρίς στο δεύτερο μέρος και έβαλε περισσότερη ταχύτητα στο παιχνίδι της.  Θέλησε όμως και η ΟΜΟΝΟΙΑ να κρατήσει λίγο περισσότερο μπάλα για να ελέγξει το ρυθμό.

Βγήκαμε μπροστά και ψάξαμε την ευκαιρία να δημιουργήσουμε ζωρίς όμως αποτέλεσμα. Ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε κι αυτό βόλευε την ΟΜΟΝΟΙΑ. Η Πάφος βέβαια ήταν η ομάδα που κατέγραψε κάποιες τελικές στο τελευταίο διάστημα του αγώνα χωρίς όμως να σκοράρει.

Μεγάλη νίκη για την ομάδα και είμαστε σε θέση βολής από την κορυφή.

Η πρώτη φάση ήταν για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο 3ο λεπτό όταν ο Μάθιους έστειλε χαμηλά σέντρα στη περιοχή, έκανε με μία το σουτ ο Κακουλλής πάνω στον Ίβουσιτς.

Στο 11ο λεπτό ο Ναμ έκανε χέρι στη περιοχή και σφυρίχθηκε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Μπέζους και σκόραρε.

Στο 16ο λεπτό ο Κακουλλής πέρασε υπέροχη κάθετη πάσα στον Σεμέδο βγάζοντας τον τετ-α-τετ με τον Ίβουσιτς, πλασαρε σωστά ο Γουίλι και σκόραρε.

Ένα κακό σουτ έκανε ο Κακουλλής στο 23ο λεπτό έξω από τη περιοχή.

Ευκαιρία έχασε ο Τάνκοβιτς στο 40ο λεπτό ύστερα από συρτή σέντρα του Μάνγκα. Απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Μπέζους

Εκπληκτική επέμβαση έκανε ο Φαμπιάνο σε δύσκολο σουτ του Μπότσκαι στο 44ο λεπτό.

B’ Ημίχρονο

Το πρώτο σουτ  ήταν για τη Πάφο με τον Μπότσκαι να τελειώνει με σουτ έξω από τη περιοχή το οποίο ήταν άστοχο.

Στο 54ο λεπτό ο Μπρούνο σέντραρε στη περιοχή μας, ο Τάνκοβιτς έκανε κεφαλιά πάνω από τα δοκάρια.

Στο 63ο λεπτό μπήκε ο Αλιούμ στη θέση του Σίμιτς ενώ ο Καρίμ πέρασε στο παιχνίδι στη θέση του Κακουλλή ο οποίος αποχώρησε με πρόβλημα.

Ευκαιρία έχασε η Πάφος στο 66ο λεπτό με τον Νταβό ο οποίος πήρε σέντρα από τον Ζάιρο, έκανε προβολή όμως η μπάλα έφυγε έξω.

Στο 75ο λεπτό ο Τάνκοβιτς εκτέλεσε κόρνερ, έπιασε κεφαλιά ο Κβίντα που πέρασε έξω.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Φαμπιάνο για καθυστέρηση.

Ο Φράνσον μπήκε στη θέση του Μπέζους στο 81ο λεπτό.

Πολύ δυνατό σουτ έκανε ο Τουμάσι στο 84ο λεπτό, έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Φαμπιάνο.

Στο 85ο λεπτό ο Σεμέδο έκανε ατομική προσπάθεια και σουτ έξω από τη περιοχή το οποίο ήταν άστοχο.

Σουτ από τον Ρους από απόσταση με δύναμη απέκρουσε ο Φαμπιάνο.

Το σουτ του Μπρούνο απέκρουσε ο Φαμπιάνο στις καθυστερήσεις.