Home TOP NEWS Χατ – τρικ ο Αλιούμ και φιλική τεσσάρα για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

Χατ – τρικ ο Αλιούμ και φιλική τεσσάρα για την ΟΜΟΝΟΙΑ!

Η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε με 4-1 της ΜΕΑΠ σε φιλικό αγώνα που έγινε το πρωί της Παρασκευής στο κεκλεισμένων των θυρών “Ηλίας Πούλλος”.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα μας κυριάρχησε της αντιπάλου της και κατάφερε σε αυτό να πάρει προβάδισμα με τρία τέρματα. Το σκορ άνοιξε ο Σιπριάνο στο 28ο λεπτό με σουτ εκτός περιοχής, ενώ το σκορ του πρώτου 45λέπτου διαμόρφωσε ο Αλιούμ με δύο δικά του τέρματα στο 29ο και 35ο λεπτό.

Στην επάναληψη η ΜΕΑΠ μείωσε προσωρινά στο σκορ στο 84ο λεπτό, για να έρθει δύο λεπτά αργότερα ο Αλιούμ με άλλο ένα τέρμα δικό του να κάνει το χατ – τρικ και να διαμορφώνει το τελικό σκορ του φιλικού.

Ο Κύπριος τεχνικός ξεκίνησε την φιλική αναμέτρηση με τους: Κυριακίδη, Ψάλτης, Κουλιμπαλί, Μίλετιτς, Λέτσιακς, Μπασιρού, Φράνσον, Άμο, Σιπριάνο, Ζαχαρίου, Αλιούμ

Αγωνίστηκαν ως αλλαγή οι:Παντελή, Αγγελή, Οζλέρ, Μάθιους, Ευαγγέλου.

Να σημειώσουμε ότι, ο Αμό ξεκίνησε ως βασικός στο παιχνίδι και έδωσε την θέση του στον Μάθιους.

Ήταν ένα χρήσιμο φιλικό για τον Σωφρόνη Αυγουστή για να δοκιμάσει διάφορα πράγματα και πρόσωπα και για να κρατήσει σε εγρήγορση τους ποδοσφαιριστές του ενόψει της επανέναρξη του πρωταθλήματος και του παιχνιδιού με τον Εθνικό Άχνας.