Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Σπουδαία νίκη με ανατροπή! (vid)

Σπουδαία νίκη με ανατροπή! (vid)

Η ΟΜΟΝΟΙΑ U17 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε στην εξέλιξη του αγώνα με την ΑΕΚ στο Μακάρειο, να πάρει τη νίκη με 3-1!

Φωτορεπορτάζ U17 ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ

Η ΑΕΚ είχε προηγηθεί μετά από λάθος στην άμυνα μας, αλλά η ΟΜΟΝΟΙΑ απάντησε στην εκπνοή του πρώτο ημιχρόνου με πλασέ του Ρένου Ηροδότου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση τους και πολύ νωρίς, γύρισε το ματς με τον Απόλλωνα Βασιλείου να ευστοχεί από τα 11 βήματα.

Μετά το 2ο τους γκολ οι παίκτες του Χάρη Καλλικά, έλεγξαν απόλυτα το ματς αφού ακολούθησαν τα όσα τους μετέφερε ο Κύπριος προπονητής και πίεζαν για το 3ο γκολ, που θα σκότωνε τα όνειρα της ΑΕΚ για κέρδος στο παιχνίδι. Αυτό επιτεύχθηκε με δράστη τον Μιχάλη Κίκα, 15 περίπου λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα.

Αυτή ήταν η 4η νίκη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο πρωτάθλημα, που πλέον την φέρνει στην 4η θέση (12 βαθμούς) και στο -3 από την κορυφή. Στην πρώτη θέση είναι η Ανόρθωση με 15, ακολουθούν με τους ίδιους βαθμούς αλλά με μικρότερο συντελεστή τερμάτων ο Απόλλωνας και η Ένωση.

ΟΜΟΝΟΙΑ(Χ.Καλλικάς): Σ.Μούντουκου, Τ.Ιωάννου, Α.Γιασουμής, Αγγ.Χρυσοστόμου, Γ.Τσιαπίνης, Σ.Γιαζός, Σ.Φιακάς, Ρ.Ηροδότου, (Μ.Κίκας), Π.Αντωνίου, Απ.Βασιλείου, (Χρ.Μαντοβάνης), Α.Σοφοκλέους, (Αγγ.Παρμάτζιας)