Στο 38ο λεπτό εκτελέστηκε πλάγιο από δεξιά, ο Κούσουλος πήγε με το στήθος να στρώσει για τον Λοΐζο στη περιοχή, έκανε χέρι ο Ασάντε και σφυρίχθηκε πέναλτι. Ήταν πολύ καλή η εκτέλεση του Κακουλλή και έτσι έγινε το 4-0.
H βαθμολογία του πρωταθλήματος (36η αγωνιστική)
Με τα τρία χθεσινά παιχνίδια που έγιναν για το πρώτο γκρουπ ολοκληρώθηκε και η "μάχη" του πρωταθλήματος.
Ο Αποέλ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την...