Home SPORTS NEWS Εύκολες νίκες για Βαλένθια και Φιορεντίνα (Videos)

Εύκολες νίκες για Βαλένθια και Φιορεντίνα (Videos)

Επίδειξη δύναμης έκανε η Βαλένθια, η οποία συνέτριψε την Σεντ Γκάλεν με 5-1 στο Μεστάγια την ώρα που η Φιορεντίνα περνούσε εύκολο βράδυ (3-0) με αντίπαλο την Παντούρι.

Με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζιμπρίλ Σισέ στις καθυστερήσεις, η Κούμπαν “δραπέτευσε” με το «Χ» από την έδρα της Σουόνσι ενώ, σ’ ένα επεισοδιακό ματς στην Αυστρία με τρεις αποβολές, η Σάλτσμπουργκ επικράτησε με 2-1 της Σταντάρ Λιέγης.

Το Αποέλ αν και κρατούσε το «Χ» στη Γαλλία κόντρα στην Μπορντό δέχτηκε γκολ στα τελευταία λεπτά και ηττήθηκε με 2-1. Οι Γάλλοι προηγήθηκαν με  τον Σανέ στο 24′ όμως η ομάδα του Γιώργου Δώνη απάντησε στο 45′ με τον Γκονσάλβες. Στο 60′ οι Γιρονδίνοι είχαν δοκάρι όπως και ο ΑΠΟΕΛ ένα λεπτό αργότερα με τον Αλωνεύτη. Τη νίκη στους γηπεδούχους χάρισε ο Ενρίκε στο 90′.