Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Δόξα-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-6 (vids)

Δόξα-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-6 (vids)

Εύκολα το τριφύλλι έριξε εξάρα στην Δόξα και έφτασε στους 13 βαθμούς και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Ζωντανά η αναμέτρηση στο Μακάρειο στάδιο.

The game live is sponsored by PrimeTel

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

+2 λεπτά

90′ ΓΚΟΟΛΛΛΛ ξανά Τόνι Τέιλορ. Γκολ στο πιάτο και πάλι από τον Αλίπιο στον Αμερικανό!

88′ Διπλή ευκαιρία με φάουλ του Αγκουϊάρ που αποκρούεται και μπαλιά του Αλίπιο που πάει κόρνερ

– Αλίπιο και Τέιλορ κρύβουν την μπάλα στη περιοχή, ο Τόνι ντριπλάρει και δυο παίκτες σαν σταματημένους και πλασάρει εύστοχα!

86′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο Τόνι Τέιλορ!!

85′ Κίτρινη στο Σερφά

85′ Εφραίμ στη περιοχή, καθυστερεί και δεν δημιουργεί κίνδυνο

80′ Αλίπιο αντί του Γκικίεβιτς. Χωρίς καθαρό φορ η ΟΜΟΝΟΙΑ.

79′ Φάουλ του Φερνάντες, άουτ.

– Έχει φωνάξει και τον Αλίπιο ο κόουτς

75′ Αγκουϊάρ και Τέιλορ, αντί των Σκάρα και Σκέμπρι. Θα πάει αριστερό μπακ ο Ρενάτο.

73′ Μορέιρα αποκρούει σε τετ α τετ. Ήταν πλάγια πάντως ο Λόπο.

– Σερφά τώρα στο έδαφος μετά από παρόμοια φάση. Δείχνει να πονάει στη μέση ο Σοφιάν.

– Έχει κτυπήσει στο κεφάλι ο Ρενάτο και προσωρινή διακοπή. Δεν έχει κάτι σοβαρό πάντως.

66′ Έχει πέσει ο ρυθμός, φυσιολογικό με το σκορ

56′ Καρλίτος αντί του Πεδρίτο, Σουάρες αντί του Λόπες.

55′ Μακρινή μπαλιά του Ζοάο Πάουλο στον Σκέμπρι, δεν προλαβαίνει ο Αντρέ και ενώ θα έβγαινε τετ α τετ. Επικροτεί πάντως την μπαλιά.

53′ Σουτ του Λόπο, άουτ!

48′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Γκικίεβιτς με επιμονή κερδίζει τη μπάλα πλάγια, ψάχνει τον Ασσίς όμως αμυντικός αποκρούει στη γραμμή! Πάμε Ούκας, ένα γκολ για τα γενέθλια το ‘χεις!

46’ Πολύ σκληρό φάουλ του Μάρκες στο Σκαραμοτσίνο. Δίνει ΜΟΝΟ κίτρινη ο Αναστασίου και λέμε μόνο γιατί σήκωνε και κόκκινη

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου: Ξεκάθαρο το προβάδισμα, πρέπει να μείνουμε σοβαροί και να παραμείνει καλή η εικόνα!

45′ Ζοσέ εξ επαφής απόκρουση στη τελευταία φάση του ημιχρόνου

– Ασσίς στο Σκέμπρι που μέσα από τη περιοχή στέλνει τη μπάλα στον ουρανό των δικτύων!

42′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΞΑΝΑ Ο ΣΚΕΜΠΡΙ!!

41′ Γκολ για τη Δόξα που ακυρώνεται για φάουλ. Φαίνεται να υπάρχει σπρώξιμο στον Ζοάο Πάουλο

40′ Σουτ του Κάρλος Μάρκες, ο Μορέιρα απογειώνεται, ακουμπάει ελαφρά τη μπάλα και στη στέλνει στο δοκάρι!

– Γκικίεβιτς και Εφραίμ ανταλλάζουν ωραίες μπαλιές, ο Εφραίμ στον αιφνιδιασμό, βρίσκει την κατάλληλη στιγμή στο Σκέμπρι που πλασάρει εύστοχα!

35′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΣΚΕΜΠΡΙ!! 0-3

33′ Σέντρα του Φερνάντες, παρέμβαση του Ζοάο Πάουλο, η μπάλα πάει προς τα δίκτυα και αντίθετα από την κίνηση του Μορέιρα ο οποίος με φοβερά αντανακλαστικά την διώχνει σε κόρνερ!

33′ Ξανά ο Λόπο από πλάγια, αποκρούει ξανά ο Μορέιρα

32′ Σουτ του Λόπο, καθαρίζει ο Ζοσέ

– Ο Ασσίς δέχτηκε μπαλιά από το Μαργκάσα πλάγια, σύγκλινε, μπήκε στη περιοχή και εκτέλεσε τον Κίγκσον!!!

30′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΝΟΥΝΟ ΜΑΓΕΙΑΑΑ 0-2!!

26′ Σκέμπρι στον Γκικίεβιτς στη περιοχή, πριν γίνει επικίνδυνος ο Πολωνός, διώχνει παίκτης της Δόξας.

23′ Κίτρινη κάρτα στο Μαργκάσα. Υπερβολική.

22′ Επικίνδυνα η Δόξα στη περιοχή, κακό το τελείωμα του Λόπο. Καμπανάκι για την ΟΜΟΝΟΙΑ που πρέπει να ανεβεί.

20′ Ωραίο 1-2 του Ασσίς με το Γκίκι, ο Κίγκσον προλαβαίνει τον Πολωνό.

18′ Επικίνδυνα ο Εφραίμ στη περιοχή, η συρτή πάσα του αποκρούεται πριν τον Ούκας

17′ Φερνάντες στη περιοχή, το σουτ του πάει άουτ. Φερνάντες, Πεδρίτο και Λόπο μπαίνουν εύκολα στη περιοχή. Χρειάζεται να καλύπτουμε πιο σωστά τους χώρους.

15′ Εφραίμ ο εκτελεστής του κόρνερ, Ζοάο Πάουλο την κεφαλιά, άουτ

15′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Σοάρες, ο Κίγκσον διώχνει σε κόρνερ.

– Είναι 36 χρονών αλλά θέλει μεγάλη προσοχή ο Φερνάντες.

13′ Ολιγωρία στην άμυνα, ο Φερνάντες μέσα από τη περιοχή δεν βρίσκει τη μπάλα.

10′ Θέατρο του Φερναντές στο κέντρο του γηπέδου, ο Αναστασίου του κάνει πολύ έντονες συστάσεις.

7′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Μπαλιά του Κυριάκου, ο Γκικίεβιτς νικάει τους πάντες στον αέρα και ο Ασσίς εξ επαφής στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

6′ Πιέζει ψηλά η Δόξα κάτι που μάλλον έχει αιφνιδιάσει παρά το γρήγορο γκολ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν έχει επιβάλει ακόμα το ρυθμό της.

4′ Πολύ επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες, ο Αντράντε διώχνει σε κόρνερ. Η εκτέλεση περνάει ανεκμετάλλευτη.

-0-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ με το Γιώργο Εφραίμ. Μακρινή μπαλιά του Μαργκάσα, ο Γιώργος καλύπτει τη μπάλα και πλασάρει εύστοχα! Το αφιέρωσε στο Ράουφμαν!

1′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΑΡΧΗΓΟΟΟΣ!!!

1′ Έναρξη του αγώνα

ΔΟΞΑ: Κίνγκσον, Λόπες, Φερνάντες, Μάρκες, Πάβλοβιτς, Λεονάρντο, Χαραλάμπους, Οικονομίδης, Βιλέλα, Πεδρίτο, Λόπο

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Κυριάκου, Σερφά, Ζοάο Πάουλο, Σκαραμοτσίνο, Μαργκάσα, Σοάρες, Ασσίς, Σκέμπρι, Εφραίμ, Γκικίεβιτς

(Μπρουκς, Χοσέ, Εμπέμπα, Αγκουιάρ, Αλίπιο, Χαραλάμπους, Πλατινί, Χατζηβασίλης, Τέιλορ)

Πως θα παίξει η ΟΜΟΝΟΙΑ
Στο τέρμα όπως πάντα ο Ζοσέ Μορέιρα, που θα έχει μπροστά του την τετράδα της άμυνας που είχε και στον αγώνα με την ΑΕΚ για την 6η αγωνιστική. Δηλαδή τους Κυριάκου (δεξιά), Σκάρα (αριστερά), Σερφά και Ζοάο Πάουλο (κ.άμυνας). Οι καλές εμφανίσεις του Μαργκάσα τον διατηρούν στο χώρο του κέντρου, μαζί του και ο Μάρκο Σοάρες και λίγο πιο μπροστά ο Νούνο Ασσίς. Στα φτερά θα είναι ο Αντρέ Σκέμπρι και Γιώργος Εφραίμ και στην κορυφή ο Γκικίεβιτς που θέλει να γιορτάσει τα γενέθλια του με γκολ.

– Στο γήπεδο οι δυο ομάδες. Όλα έτοιμα.

– Λυπηρή η εικόνα του άδειου Μακαρείου. Ας όψονται τα έργα.

Α.Δημητρίου: Νιώθουμε ότι είμαστε καλά. Η ψυχολογία της ομάδας είναι πολύ καλή μετά τη νίκη επί της ΑΕΚ σε συνδυασμό με την εμφάνιση. Απομένει να επιβεβαιώσουμε την ανωτερότητα μας μέσα στο γήπεδο, να κάνουμε αυτά που πρέπει και όχι αυτά που δεν πρέπει για να πάρουμε τη νίκη.