Home SPORTS NEWS Κερδισμένη και η Φέγενορντ (videos)

Κερδισμένη και η Φέγενορντ (videos)

Μετά τις Αλκμάαρ και την Φίτεσε, κερδισμένη της 12η αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος ήταν και η Φέγενορντ, η οποία επικράτησε εκτός με 2-0 της Καμπούρ και ανέβηκε στην 3η θέση, 3-3 στο Γκρόνινγκεν, νίκη και για την Ουτρέχτη, διακοπή στο Γκόου Αχεντ Ιγκλς-Χέρακλες

Για τη Φέγενορντ σκόραρε ο Ίμες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Τε Βρέντε στο 73’. Με την ομάδα του Ρότερνταμ να πιάνει την Τβέντε με 20 βαθμούς, και εκμεταλλεύτηκε τα στραβοπατήματα των Άγιαξ, Αϊντχόφεν και Τβέντε…

Δεν έβγαλε νικήτρια το Γκρόνινγκεν-Ρόντα με τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν τον αγώνα με το εντυπωσιακό 3-3, επιβεβαιώνοντας την καλή τους κατάσταση και την γηπεδούχο να μένει στο +2 από την αντίπαλό της, στην 8η θέση… Η Ουτρέχτη νίκη 2-0 την Χέρενφεν και έπιασε την Ρόντα στους 15 βαθμούς, αλλά και την αντίπαλό της, η οποία γνώρισε την τρίτη σερί ήττα.

Διακόπηκε στο 19’ και ενώ ήταν στο 0-0 το Γκόου Αχέντ Ίγκλις- Χέρακλες, λόγω ισχυρής βροχόπτωσης, η οποία έκανε ακατάλληλο για διεξαγωγή ματς τον αγωνιστικό χώρο.