Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL “Οκτάσφαιρη”! (ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ 3-8)

“Οκτάσφαιρη”! (ΑΕΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ 3-8)

Με το εντυπωσιακό 8-3 πέρασε από τη Λεμεσό η ΟΜΟΝΟΙΑ, απέναντι στην ΑΕΛ. Οι πράσινοι του Κούλλη Μαυρουδή ήταν εξαιρετικοί απόψε και θα μπορούσαν να πετύχουν ακόμα περισσότερα γκολ.

Από δύο γκολ πέτυχαν οι Κωνσταντίνος Ιακώβου και Κωνσταντίνος Αντρέου και από ένα οι Μάρκος, Μάνος, Βαρνάβας και Ούρσελ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην κορυφή με 18 βαθμούς, αλλά με αγώνα περισσότερο από το Αποέλ.

Ζωντανά η αναμέτρηση της ομάδας μας με την ΑΕΛ στη Λεμεσό για την 7η αγωνιστική.

60′ ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

59′ 3-8 γκολ για ΑΕΛ

59′ Μεγάλη ευκαιρία με το Βάσο να κλέβει όταν ρίσκαρε η ΑΕΛ με 5ο παίκτη, αλλά ήταν άστοχος στο σουτ

58′ 2-8 γκολ για ΑΕΛ

57′ 1-8 ΓΚΟΛ ΟΥΡΣΕΛ

55′ 1-7 ΓΚΟΛ ΒΑΡΝΑΒΑΣ

54′ 1-6 ΓΚΟΛ ΚΩΤΣΙΟΥΙ

-Ορεξάτοι οι πράσινοι απόψε

50′ Απόκρουση Βάσου σε σουτ

41′ 1-5 ΓΚΟΛ ΜΑΝΟΣ! Μετά από κόρνερ σκοράρει ο αρχηγός της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

40′ 1-4 ΓΚΟΛ ΚΩΤΣΙΟΥΙ! Τέταρτο γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ από το νεαρό διεθνή

38′ Ευκαιρία για ΟΜΟΝΟΙΑ με το Δημητριάδη

35′ 1-3 Γκολ για ΑΕΛ

32′ 0-3 ΓΚΟΛ ΚΩΤΣΙΟΣ! Μετά από πάσα του Μάρκου το γκολ.

31′ Έναρξη Β Ημιχρόνου

30′ Τέλος Ημιχρόνου (30λεπτο διότι δεν υπάρχει χρονόμετρο)

26′ 0-2 ΓΚΟΛ ΚΩΤΣΙΟΣ. Στον αιφνιδιασμό ο Αντρέου σκοράρει!

24′ Απόκρουση του Βάσου σε σουτ

20′ 0-1 ΓΚΟΛ ΜΑΡΚΟΣ. Μετά από ωραίο συνδυασμό με τους Ούρσελ και Κώτσιο ο Μάρκος ανοίγει το σκορ

18′ -Ελέγχει πλήρως το παιχνίδι η ΟΜΟΝΟΙΑ. Νέα ευκαιρία με τον Ούρσελ

17′ -Νέα ευκαιρία με σουτ του Ούρσελ να αποκρούεται

17′ -Κεραυνός από τον Αντρέι, έξω

14′ -Άουτ η μπάλα σε προσπάθεια του Μάνου

12′ -Όμορφη προσπάθεια από τον Τζακ, μάχη με τον τερματοφύλακα να βγαίνει όμως νικητής

10′ -Άουτ η μπάλα σε δυνατό σουτ του Κώτσιου μετά από δική του προσπάθεια

7′ -Σουτ του Κώτσιου, η μπάλα έξω

5′ -Ωραία προσπάθεια από το Μάνο, η μπάλα τελικά στον τερματοφύλακα

-Κρατάει μπάλα η ΟΜΟΝΟΙΑ

2′-Ωραία προσπάθεια Τζακ-Πάμπου, η μπάλα άουτ

1′ Έναρξη αγώνα

*Δεν λειτουργούν τα χρονόμετρα στο κλειστό της ΑΕΛ, 2 30λεπτα ημίχρονο χωρίς να σταματάει ο χρόνος

ΟΜΟΝΟΙΑ: Βάσος, Τζακ, Ούρσελ, Αντρέι, Πάμπος