Home SPORTS NEWS Σούπερ Ελ Αράμπι, νίκη για Γρανάδα (video)

Σούπερ Ελ Αράμπι, νίκη για Γρανάδα (video)

Η Γρανάδα πετάει και η Μάλαγα παραπαίει! Με πρωταγωνιστή τον Ελ Αράμπι, που πέτυχε χατ-τρικ, η ομάδα του Λούκας Αλκαράθ επικράτησε με 3-1 στο Λος Κάρμενες και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη ο Καμπαγιέρο έκανε ότι μπορούσε για να κρατήσει ζωντανή την ομάδα του, αλλά αυτό κράτησε μόλις για ένα ημίχρονο. Στο 48′ ο Ελ Αράμπι “χτύπησε” για πρώτη φορά στο ματς.

Στο 54 ο Χουάνμι κατάφερε να ισοφαρίσει το ανδαλουσιάνικο ντέρμπι, όμως η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Ελ Αράμπι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους για το 2-1 και στο 77 διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μάλαγα παραμένει χωρίς νίκη εκτός έδρας για περίπου επτά μήνες. Ο Σούστερ προσπαθεί να βρει λύση, όμως τέσσερις μήνες μετά την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας διατηρεί μια ομάδα χωρίς ταυτότητα που εξακολουθεί να ψάχνει να βρει το σωστό δρόμο.