Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ Κουκλιών – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-4

Ζωντανά από το Παφιακό η αναμέτρηση της ομάδας μας κόντρα στην ομάδα των Κουκλιών.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

“ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ” φωνάζει ο κόσμος.

90′ +2 λεπτά

-Με πρόβλημα συνεχίζει ο Νούνο Ασσίς που δυσκολεύεται να τρέξει

86′ Διώχνει η άμυνα μας σε σουτ αντιπάλου

84′ Σουτ του Αγκουιάρ, έξω

83′ Μπάσιμο του Εφραίμ και γυρίζει στο πέναλτι, περνάει η μπάλα από όλους

82′ Σέντρα του Σκάρα, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα

80′ Κάθετη του Σκάρα στον Εφραίμ, κόβει ο Καϊρίνος

77′ Υπέροχη ενέργεια του Εφραίμ, που κάνει τη σέντρα, η προβολή του Γκίκι πάει άουτ

– Παράξενη φάση, ή πανέξυπνη πλάσα; Ο Σκάρα από πολύ πλάγια στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα!

73′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΣΚΑΡΑΜΟΤΣΙΝΟΟΟΟ

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Κούκλια, με τον Αράμπα να κάνει κεφαλιά μόλις άουτ. Η φάση ξεκίνησε από λάθος στην άμυνα.

71′ Σκέμπρι εκτός, Πλατινί μέσα

70′ Φοβερή ενέργεια και πάσα του Ασσίς, ο Σκέμπρι όμως από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Καϊρίνο

69′ Έξω ο Γκόμες, μέσα ο Γκονζάλεζ για τα Κούκλια

69′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Εφραίμ να πιάνει κεφαλιά από το ύψος της περιοχής, μόλις άουτ

67′ Μακρής αντί του Βράντζικαν

65′ Κόρνερ στο πρώτο δοκάρι από τον Αγκουϊάρ, ο Εφραίμ σου στη κίνηση, η μπάλα κοντράρει και πάει νέο κόρνερ

63′ Σοάρες και Χάρης εκτός, Μπρούνο και Χοσέ εντός

62′ Δολοφονικό φάουλ του Σιέλη στο Χάρη Κυριάκου, παίρνει μόνο κίτρινη. Χρειάζεται προσοχή με τους γιδοβοσκούς που μπλέξαμε.

60′ Φωνάζει Θερβέρα και Αγκουϊάρ ο Σαβέφσκι

60′ Κεφαλιά του Σιέλη, άουτ

– Με τον τρόπο που παίζει ο Αράμπα στο τέλος ίσως έχουμε τραυματία.

54′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ καθοριστική παρέμβαση του Χάρη πριν σκοράρει ο Αράμπα

51′ Σουτ του Εφραίμ, κοντράρει και κόρνερ

50′ Σουτ του Σοάρες άουτ

47′ Νέα μεγάλη ευκαιρία. Κρύβουν τη μπάλα Ασσίς και Γκικίεβιτς, ο Νούνο τη μπαλιά, η κεφαλιά του Εφραίμ όμως πάει στο δοκάρι

47′ Μεγάλη ευκαιρία με το Γκικίεβιτς να μην μπορεί σε τετ α τετ να κερδίσει τον Καϊρίνο

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

– 0-0 στο άλλο παιχνίδι η ΑΕΚ με τον Ερμή. Αν η ομάδα μας δεν αυτοκτονήσει, περνάει στην 3η θέση, 1 βαθμό πίσω από τη 2η

Τέλος ημιχρόνου: 0-3 για την ΟΜΟΝΟΙΑ που έχει επιβληθεί. Χρειάζεται προσοχή να μην πιστέψει η ΑΕΚ πως μπορεί να επιστρέψει, ενώ καλό θα ήταν να διατηρηθεί και το 0 παθητικό.

44′ Μπαλιά του Σοάρες, ο Καϊρίνος προλαβαίνει το Γκίκι

43′ Φανταστική ενέργεια και εξαιρετική σέντρα από τον Εφραίμ, ο Σκέμπρι αφύλακτος αστόχησε

40′ Κεφαλιά του Εφραίμ μετά από μπαλιά του Χάρη, η μπάλα άουτ

– Ο κορυφαίος αμυντικός στο πρωτάθλημα πήρε τη μπάλα του από την άμυνα, έφτασε μέχρι την περιοχή του αντιπάλου, έπαιξε το 1-2 με τον Γκικίεβιτς και με ψυχραιμία έμπειρου φορ πλάσαρε εύστοχα!!

39′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΖΟΑΟ ΠΑΟΥΛΟ ΑΝΤΡΑΝΤΕΕΕ ΤΙ ΠΑΙΚΤΗΣ!!

33′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Εφραίμ ξεφεύγει από τον Πικραμένο και ψάχνει τον Σκέμπρι, πριν όμως προλάβει ο Μαλτέζος να σκοράρει παρεμβαίνει σωτήρια για την ομάδα του ο Καϊρίνος

32′ Εξαιρετικό κοντρόλ από τον Ασσίς σε μπαλιά 40 μέτρων, το τελικό του σουτ όμως φεύγει άουτ

28′ Ξανά επικίνδυνα στη περιοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ, η τελική πάσα του Σκέμπρι δεν περνάει προς τον Γκικίεβιτς

27′ Επικίνδυνα στη περιοχή ο Εφραίμ, το σουτ του κοντράρει

26′ Μελέ σε κόρνερ, η ΟΜΟΝΟΙΑ αμύνεται σωστά

25′ Εξαιρετική άμυνα του Σερφά προ του Αράμπα που ήταν έτοιμος να σκοράρει

– Έχει πέσει η απόδοση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, το παιχνίδι δεν έχει τελειώσει και χρειάζεται προσοχή.

20′ Ωραία σέντρα του Χάρη, η κεφαλιά του Γκικίεβιτς πάει άουτ

20′ Αγκωνιά του Ντε Μπρούνο στα μούτρα του Μαργκάσα. Καμία κάρτα.

18′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Η φάση ξεκίνησε και πάλι από τη μαχητικότητα του Ούκας. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

17′ Νέα καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Αράμπα να πλασάρει άουτ, προ του εξερχόμενου Ζοσέ

16′ Καλό σουτ του Σιέλη, λίγο άουτ. Ο Ζοσέ είχε πέσει πάντως στη πορεία της μπάλας

14’Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Σκέμπρι έψαξε το μόνο Ούκας, η μπάλα όμως δεν πέρασε!

– Φανταστική κάθετη του Εφραίμ στο Νούνο που πλασάρει, ο Καϊρίνος αποκρούει όμως στην επαναφορά η μπάλα κτυπάει ξανά στο Νούνο και μπαίνει στα δίκτυα!

13′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΝΟΥΝΟ ΑΣΣΙΣΣ 0-2!!

11′ Κόρνερ για τα Κούκλια. Κάπως περίεργος ο αγωνιστικός χώρος και οι παίκτες μας δεν έχουν βρει ακόμα τα πατήματα τους. Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο.

9′ Από πίσω φάουλ στον Γκικίεβιτς από τον Ευθυμίου. Ούτε τώρα κάρτα ο Νικολάου.

– Κίνηση για σεμινάριο από τον Ούκας. Πρώτα παίρνει τη μπάλα από πλάγιο του Μαργκάσα, σπάζει με την πρώτη στον Σκέμπρι, γρήγορα παίρνει θέση στο πρώτο δοκάρι και με τη σέντρα του Μαλτέζου καρφώνει με κεφαλιά τη μπάλα στο πλεκτό! Αγκάλιασε το Ράινερ Ράουφμαν στο γκολ ο Ούκας.

7′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΟΥΚΑΣ ΓΚΙΚΙΕΒΙΤΣ!!

5′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ που κερδίζει ο Γκικίεβιτς. Καλή εκτέλεση από το Μαργκάσα, η υπό πίεση κεφαλιά του Γκίκι πάει άουτ

3′ Πολύ σκληρό φάουλ του Πικραμένου στον Εφραίμ, μένει στις συστάσεις ο Νικολάου

1′ Έναρξη Αγώνα

ΑΕΚ: Καϊρίνος, Ντε Μπρούνο, Γκόμες, Σάββα, Αράμπα, Σταμπολζιεφ, Βραντζικάν, Σιελής, Μπάνο, Ευθυμίου, Πικραμένος

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Κυριάκου, Αντράντε, Σερφά, Σκαραμοτσίνο, Σοάρες, Μαργκάσα, Ασσίς, Σκέμπρι, Εφραίμ, Γκικίεβιτς

(Μπρουκς, Χοσέ, Αλαμπί, Χριστόφορος, Πλατινί, Αγκουιάρ, Τέιλορ, Χατζηβασίλης, Αλίπιο)

– Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες

– Στο γήπεδο και ο Χανς Ρέικβαρτ. Χθες ήταν στο Τσίρειο για να δει τη παράσταση του Τσαγγάρη. Ελπίζουμε να μην δούμε και σόου από το Νικολάου ή τον αγγλομαθή.

Δημητρίου: Είναι γεγονός πως είμαστε φαβορί, δεν χωράει αμφιβολία ότι υπερτερούμε στην ποιότητα, τις επιλογές και σε εκτόπισμα. Το παιχνίδι θα κριθεί από τη δική μας εικόνα γιαυτό θέλουμε να παρουσιαστούμε όπως πρέπει, να κάνουμε αυτά που πρέπει. Θέλουμε να επιβληθούμε, να παίξουμε επιθετικά, να πάρουμε τη νίκη. Αν κερδίσουμε ανεβαίνουμε τουλάχιστον μια θέση στη βαθμολογία, έτσι θα παίξουμε σοβαρά. Αν δεν δούμε τα Κούκλια σοβαρά, είναι μια ομάδα ικανή να κάνει τη ζημιά. Θέλουμε να κλείσουμε μια σειρά αγώνων νικηφόρα. Το τεχνικό επιτελείο έχει προγραμματίσει πως θα αξιοποιήσει το κενό. Θα δουλέψουμε για να επιστρέψουμε ακόμα πιο δυνατή. Το γεγονός πως η ΟΜΟΝΟΙΑ συνεχίζει με την ίδια εντεκάδα είναι επιλογή προπονητή. Το ρόστερ είναι μεγάλο, οποιοσδήποτε μπορεί αν βοηθήσει. Άλλωστε υπάρχει και το παράδειγμα του Ρενάτο που κέρδισε με το σπαθί του την θέση και έμεινε εκεί. Όλοι είναι σε θέση να βοηθήσουν ανά πάσα στιγμή.

image

image

17:25 Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ για προθέρμανση

image

-Για άλλο ένα παιχνίδι ο Τόνι Σαβέφσκι παρατάσσει τους ίδιους έντεκα. Φαίνεται και από τα αποτελέσματα πως οι συγκεκριμένοι παίκτες έχουν βρει τη χημεία μεταξύ τους.

– Από τις 13:00 ήταν συγκεντρωμένοι στα εκδοτήρια του Παφιακού οι φίλοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Δείτε εικόνες εδώ.