Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Αγχώθηκε αλλά κέρδισε!

Αγχώθηκε αλλά κέρδισε!

img_5989

Νικηφόρο και το δεύτερο παιχνίδι της χρονιάς για την καλαθοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ, που πέρασαν από την έδρα της Ένωσης Κοκκινοτριμυθιάς με σκορ 54-57. Οι πράσινοι μπήκαν εξαιρετικά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν 17 πόντους στο ημίχρονο, προς το τέλος όμως λίγο έλειψε να έρθουν τα πάνω κάτω, αλλά άντεξαν.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ έκανε ότι ήθελε στις πρώτες δύο περιόδους και πιστή στην τακτική της, έκτιζε σιγά σιγά διαφορά. Με επιλογές στην επίθεση και δυνατή άμυνα, οι πράσινοι έδειχναν πως θα περάσουν ένα εύκολο απόγευμα. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η εικόνα δεν ήταν ανάλογη. Η Ένωση δυνάμωσε πολύ την άμυνα της, οι νεαροί παίκτες της ομάδας μας αγχώθηκαν και το παιχνίδι ξαναέγινε ντέρμπι. Τέλος καλό, όλα καλά.

Τέτοια παιχνίδια είναι μαθήματα για την ομάδα μας, αφού ως γνωστόν αποτελείται από ταλαντούχους αλλά άπειρους παίκτες. Σιγά σιγά, θα μάθουν, θα ανεβούν κι άλλο και θα σκοτώνουν τα δικά τους ματς πριν πιστέψει ο αντίπαλος ότι μπορεί για την ανατροπή.