Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Προκρίθηκε και βλέπει Αποέλ (ΟΜΟΝΟΙΑ-ΕΝΠ 7-3)

Προκρίθηκε και βλέπει Αποέλ (ΟΜΟΝΟΙΑ-ΕΝΠ 7-3)

image

Με 7-3 συνέτριψε την ΕΝΠ Μέλισσα Αγίας Νάπας η ΟΜΟΝΟΙΑ και προκρίθηκε στους 8 του Κυπέλλου Φούτσαλ. Πλέον οι πράσινοι αφήνουν πίσω τους το Κύπελλο και αρχίζουν την προετοιμασία για το ντέρμπι κορυφής με αντίπαλο το Αποέλ, αυτή την Πέμπτη στο Ελευθερία.

Ζωντανά ο νοκ άουτ ο αγώνας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με την ΕΝΠ Μέλισσα Αγίας Νάπας για το θεσμό του Κυπέλλου.

40′ ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

39′ ΓΚΟΛ. ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΚΑΙ 7-3. Σέντρα του Αντρέι και η μπάλα πάει στο πλεκτό από σώμα αντιπάλου

38′ Άστοχοι σε τετ α τετ με τον Τάσο οι αντιπάλοι (Με φάουλ που δεν σφυρίχτηκε υπέρ μας ξεκίνησε η φάση)

38′ Δύο ευκαιρίες με Μάνο και Κώτσιο

36′ Γκολ για ΕΝΠ

36′ Δεν μπορεί να σκοράρει ο Κώτσιος σε κενή εστία. Κόβει αμυντικός σωτήρια με το κεφάλι

34′ Δοκάρι ο Βαρνάβας

34′ ΓΚΟΛ ΜΟΜΟ! Σκοράρει και ο Γάλλος διεθνής

33′ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΝΤΡΕΙ! Εκμεταλεύεται το ρίσκο του αντιπάλου και στο κλέψιμο σκοράρει ο Λετονός

32′ Νέα ευκαιρία με τον Μόμο να μην μπορεί να σκοράρει σε απευθείας εκτέλεση φάουλ

31′ Χαμένη φάση με το Μάρκο να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά

30′ Απόκρουση σε σουτ του Κώτσιου

28′ Έξω το σουτ του Αντρέι

26′ Προσπαθεί ο Ούρσελ να ξεγελάσει τον αντίπαλο που παίζει με 5ο παίκτη, όμως είναι άστοχος στο σουτ

25′ Καλό σουτ του αντιπάλου, αποκρούει ο Τάσος

25′ ΓΚΟΛ Ο ΜΑΡΚΟΣ. Ο Ιωάννου δίνει διαφορά δύο γκολ στην ομάδα μας.

23′ Σουτ Κώτσιου, κοντράρει σε σώματα

22΄ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΖΑΚ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΣΑ ΤΟΥ ΟΥΡΣΕΛ 3-2

22′ Γκολ για ΕΝΠ 2-2

21′ Έναρξη 2ου Ημιχρόνου

20′ ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

19′ Απόκρουση Τάσου σε φάουλ

19′ Κλείστηκαν οι πράσινοι

18′ Κλασική ευκαιρία για ΕΝΠ

18′ Δοκάρι για ΕΝΠ

17′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μόμο, λίγο έξω

17′ Χαμένη ευκαιρία με τον Ούρσελ

16′ Καλή ευκαιρία, σουτ του Αντρέι αποκρούεται

16′ Άστοχο σουτ του Μόμο

15′ Σουτ Τζακ, ψηλά άουτ

14′ Πιέζει ψηλά το τριφύλλι

13′ Σουτ Μάνου άστοχο

12′ Γκολ για ΕΝΠ 2-1

9′ Προσπαθεί για το γκολ η ΕΝΠ

6′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Τζακ. Απόκρουση σε σουτ

4′ ΓΚΟΛ ΟΥΡΣΕΛ. Ασίστ του Μόμο στον Άγγλο που σκοράρει

3′ ΓΚΟΛ ΜΑΝΟΣ. Ανοίγει το σκορ ο αρχηγός της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Με σουτ από πλάγια θέση, πιάνει απροετοίμαστο τον τερματοφύλακα της ΕΝΠ

-Εκτός και του σημερινού αγώνα ο Καρλίνιος που θα κάνει αγώνα δρόμου για το ντέρμπι με Αποέλ

2′ Σουτ καλό του Μάνου, απόκρουση