Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες (ΕΝΠ Μέλισσα – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-10)

Εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες (ΕΝΠ Μέλισσα – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-10)

img_6328

Μετά τα στραβοπάτημα της προηγούμενης αγωνιστικής, η ΟΜΟΝΟΙΑ επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στις νίκες επικρατώντας στη Σωτήρα της ΕΝΠ Μέλλισας Αγίας Νάπας με 10-3 για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Φούτσαλ.

Ζωντανά από τη Σωτήρα ο εκτός έδρας αγώνας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με την ΕΝΠ Μέλισσα.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 3-10

39′ Γκολ για ΕΝΠ 3-10

38′ Ρίχνει και τους νεαρούς Στέφανο Στρατή και Μαλαό ο Κούλλης στον αγώνα

37′ Καταπληκτική ενέργεια του Παρασκευά, πέρασε την μπάλα κάτω από πόδια αντιπάλου και πλασάρει, αλλά η μπάλα πάει έξω

36′ ΓΚΟΛ ΜΑΝΟΣ! Η καλή ΟΜΟΝΟΙΑ σήμερα στο παρκέ

36′ ΓΚΟΛ ΜΑΝΟΣ! Από εκτέλεση κόρνερ έρχεται το 9ο γκολ

36′ Μέσα και ο Τότης που είχε και ευκαιρία για γκολ

35′ ΓΚΟΛ ΜΑΡΚΟΣ! Μετά από εκτέλεση άουτ σκοράρει ο Ιωάννου

34′ ΓΚΟΛ ΜΑΝΟΣ! Απαντάει η ΟΜΟΝΟΙΑ στο γκολ του αντιπάλου

33′ Μειώνει η ΕΝΠ

32′ Προσπάθεια από το Βαρνάβα για το 7ο γκολ, ανακόπτεται από την άμυνα

31′ ΓΚΟΛ ΑΝΤΡΕΙ! Σε τρομερή βραδιά ο Αλεξιέγιεβ! Σκοράρει ξανά, μετά από κομπίνα με το Μάνο

30′ Κλέψιμο του Τάσου και πάνε στο τετ α τετ με το Κωτσιούι, τους νικάει ο αντίπαλος τερματοφύλακας

29′ ΓΚΟΛ ΑΝΤΡΕΙ! Χατ-τρικ από τον Λετονό

29′ Με 5ο παίκτη ο αντίπαλο;

28′ ΓΚΟΛ ΚΩΤΣΙΟΥΙ!  Προσπάθησε αρκετές φορές ο νεαρός και τα καταφέρνει

27′ Με 5ο παίκτη η ΕΝΠ

26′ Νέο ευκαιρία με το Μανώλη να μην μπορεί να σκοράρει

26′ Ευκαιρία με τον Ρομπ

25′ Κλέψιμο από Κωτσιούι και πλασέ, άουτ με την συμβολή του αντιπάλου

24′ Νέα απόκρουση του Σκαμπύλη

24′ Διώχνει ο Τάσος με τα πόδια σε ευκαιρία του αντιπάλου

23′ Στην αντεπίθεση ο Κώτσιος, ανατρέπεται και κίτρινη στον αντίπαλο

21′ Έναρξη 2ου Ημιχρόνου

Τέλος Ημιχρόνου 1-3

19′ Δοκιμάζει να κρεμάσει τον τερματοφύλακα στο τετ α τετ ο Μάρκος, η μπάλα πάει πάνω από τα δοκάρια

18′ Ρομπ, Μάρκος, Τζακ και Αντρέι ανταλλάζουν μπαλιές, βγαίνει νικητής όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας στην τελική προσπάθεια

17′ Γκολ για ΕΝΠ στην αντεπίθεση

16′ Πάνω από τα δοκάρια σουτ του Αντρέι

16′ Κρύβουν την μπάλα οι πράσινοι στην αντίπαλη περιοχή, η μπάλα όμως πάει έξω

15′ Αποβάλλεται παίκτης του αντιπάλου για συνεχόμενα σκληρά φάουλ

14′ Κλέβει ο Τάσος, αλλά αστοχεί

13′ Με flying goalkeeper ο αντίπαλος

12′ Τάιμ άουτ ζητά η ΕΝΠ

11′ ΓΚΟΛ ΑΝΤΡΕΙ! Από την κλειστή του τερματοφύλακα ο Αντρέι στέλλει την μπάλα στο πλεκτό

9′ Σκληρό φάουλ και κίτρινη στον αρχηγό της αντίπαλης ομάδας γιατί σταμάτησε το Κωτσιούι στην αντεπίθεση. Μπορούσε να αποβληθεί.

8′ Άλλη μια χαμένη ευκαιρία

– Αρκετά ανεβασμένο το τριφύλλι σήμερα

7′ ΓΚΟΛ ΑΝΤΡΕΙ. Συνεργάζονται έξυπνα Αντρέι και Ρομπ και ο Λετονός σκοράρει!

6′ Διακοπή λόγω τραυματισμού του Κωνσταντίνου Ιακώβου στο πρόσωπο

6′ Ατομική προσπάθεια του Βαρνάβα με κλέψιμο και πλασέ, η μπάλα όμως αποκρούεται

5′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ για τον αντίπαλο, σε κόρνερ τελικά η μπάλα

4′ ΓΚΟΛ ΟΥΡΣΕΛ! Ο Άγγλος βάζει την ΟΜΟΝΟΙΑ σε θέση οδηγού

3′ Απόκρουση Τάσου σε σουτ

2′ Ευκαιρία με τον τερματοφύλακα της ΕΝΠ να νικάει το Κωτσιούι στο σουτ

2′ Ωραίο σουτ του Αντρέι από μακρινή απόσταση, η μπάλα λίγο έξω

1′ Έναρξη αγώνα

-Πριν από την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε μονόλεπτη σιγή εις μνήμη του Γλαύκου Κληρίδη

ΟΜΟΝΟΙΑ: Τάσος, Αντρέι, Μάρκος, Κωτσιούι, Ούρσελ