Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Πρώτη νίκη για ΕΝΠ – Εύκολα η ΑΕΛ (video)

Πρώτη νίκη για ΕΝΠ – Εύκολα η ΑΕΛ (video)

Η ΑΕΛ νίκησε με 3-0 την Αλκή στο Τσίρειο Στάδιο σε αγώνα για την 11η αγωνιστική, ανέβηκε στους 24 βαθμούς και έπιασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας τον Απόλλωνα και τον Ερμή.

Ο Απόλλωνας έχει αγώνα λιγότερο αφού παίζει αύριο με την ΑΕΚ.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 36΄ με τον Εντμάρ και στο 41΄ ο Ορλάντο Σα πέτυχε το 2-0 με πέναλτι. Στη φάση του πέναλτι, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χριστοφίδης της Αλκής.

Ο Ορλάντο Σα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στα λεπτά των καθυστερήσεων.

Πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα για την ΕΝΠ

Έπρεπε να περάσουν 11 αγωνιστικές για να καταφέρει η ΕΝΠ να πάρει την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα.

Σε αγώνα που έγινε στο ΄Τάσος Μάρκου΄ η ΕΝΠ νίκησε με 1-0 τη Δόξα και ανέβηκε στους 2 βαθμούς. Η Δόξα έχασε για 4η φορά στο φετινό Πρωτάθλημα και έμεινε στους 17 βαθμούς.

Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα το πέτυχε στο 5ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μάριος Ζαννέτου.

Να σημειωθεί ότι η ΕΝΠ είχε σήμερα για πρώτη φορά στον πάγκο της το Νίκο Ανδρονίκου.