Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει (Φωτορεπορτάζ)

Έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει (Φωτορεπορτάζ)

a111

Πολύτιμους βαθμούς άφησε πίσω της η ομάδα Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που δεν κατάφερε να κερδίσει την Αγία Νάπα εντός έδρας. Η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 1-1 στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων 21 και δεν εκμεταλλεύτηκε στο έπακρον την ήττα της πρωτοπόρου Ανόρθωσης. Έστω και με τον ένα βαθμό οι πράσινοι παρέμειναν στην 2η θέση, έχοντας όμως συγκάτοικο τον Απόλλωνα, με τις δύο ομάδες να μαζεύουν μέχρι τώρα από 21 βαθμούς. Το «τριφύλλι» ήταν αυτό που προηγήθηκε με τέρμα του Μάριου Νεάρχου στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ ένα λεπτό νωρίτερα ο τερματοφύλακας της ομάδας μας απέκρουσε πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο ίδιος. Το προβάδισμα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ κράτησε μόνο 15 λεπτά αφού η αντίπαλοι ισοφάρισαν στο 69ο λεπτό σε 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.