Home TOP NEWS Από το Κισινάου στο Σαν Μαρίνο η Εθνική Κύπρου

Από το Κισινάου στο Σαν Μαρίνο η Εθνική Κύπρου

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έδωσε χθες (08/06) φιλικό αγώνα κόντρα στην Μολδαβία από την οποία ηττήθηκε με 3-2 και τώρα ετοιμάζεται για το δεύτερο της φιλικό με αντίπαλο την Εθνική ομάδα του Σαν Μαρίνο.

Όσον αφορά το χθεσινό βραδινό παιχνίδι στο οποίο αγωνίστηκαν οι Λοίζου και Παναγιώτου, η Εθνική μας είχε τον έλεγχο στη  μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ένα λετπό πριν το τέλος, δέχτηκε γκολ από τον Motpan.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Τιμούρ Κετσπάγια έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να φέρουν τα πάνω – κάτω στον αγώνα με τέρματα των Σπόλιαριτς (51′) και Πίττα (54′).

Η συνέχεια όμως δεν ήταν η ανάλογη αφού, οι γηπεδούχοι κάταφεραν να βρουν δύο γκολ στο 71′ και στο 78′ με τους Stina και Bogaciuc και γύρισαν και πάλι το παιχνίδι παίρνοντας τη φιλική νίκη.

Οι Διεθνείς μας λοιπόν, αποχαιρετούν αυτή την στιγμή την Πρωτεύουσα της Μολδαβίας, το Κισινάου και επιβιβάζονται στο αεροπλάνο με προορισμό το Σαν Μαρίνο, όπου εκεί θα δώσουν το δεύτερο τους φιλικό.