Home TOP NEWS Έτοιμος για Euro o Λανγκ!

Έτοιμος για Euro o Λανγκ!

Τα φιλικά προετοιμασίας για την Εθνική Ουγγαρίας ολοκληρώθηκαν, με το τελευταίο παιχνίδι να διεξάγεται χθες(08/06) εναντίον της Εθνικής Ισραήλ, ενόψει του Euro 2024 που θα πραγματοποιηθεί στα γήπεδα της Γερμανίας.

Οι Μαγυάροι σημείωσαν μία νίκη με 3-0 κόντρα στο Ισραήλ, ενώ ηττήθηκαν 2-1 από την Ιρλανδία, ωστόσο παρά την ήττα, έδειξαν σημάδια ετοιμότητας για τη μεγάλη καλοκαιρινή διοργάνωση.

Όσον αφορά τον δικό μας ποδοσφαιριστή, Άνταμ Λανγκ, συμμετείχε και στα δύο φιλικά παιχνίδια. Έπαιξε 73 λεπτά με την Ιρλανδία και ένα ημίχρονο εναντίον του Ισραήλ. Ο κεντρικός αμυντικός της ομάδας μας, παρά το γεγονός ότι έχασε τη θέση του στο τελευταίο στάδιο του πρωταθλήματος, έδειξε ετοιμότητα στα φιλικά, ενώ στο ένα από αυτά κατάφερε μάλιστα να σκοράρει.

Σίγουρα, τα βλέμματα τόσο των ανθρώπων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ όσο και των φίλων της ομάδας μας θα είναι στραμμένα στην Εθνική Ουγγαρίας, παρακολουθώντας την προσπάθεια του Άνταμ Λανγκ στο Euro 2024 απέναντι στη Γερμανία, τη Σκωτία και την Ελβετία.