Home TOP NEWS Match Report: Φιλική ήττα με 0-2 από την Μακάμπι Τελ Αβίβ

Match Report: Φιλική ήττα με 0-2 από την Μακάμπι Τελ Αβίβ

Το δεύτερο της φιλικό παιχνίδι επί πολωνικού εδάφους έδωσε σήμερα η ΟΜΟΝΟΙΑ απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ. Οι Ισραηλινοί κέρδισαν με 2-0 χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Ζάχαβι στο 61ο λεπτό και το διαγώνιο σουτ του Νιντάμ στο 84ο.

Η ομάδα μας είχε αρκετά θετική παρουσία, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, με ευκαιρίες και δύο ακυρώθεντα γκολ (Κακουλλής και Χαμάς). Ο Βάλντας Νταμπράουσκας έδωσε χρόνο συμμετοχής σε 21 ποδοσφαιριστές, ανάμεσα τους και το τελευταίο μετεγγραφικό απόκτημα, Φίλιπ Ελάντερ.

Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα

5′ Ο Εράκοβιτς βρήκε κάθετα στον χώρο τον Σεμέδο, αυτός έκανε το παράλληλο γύρισμα στον Κακουλλή, ο οποίος πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας μπλόκαρε.

43′ Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του Σεμέδο, ο τερματοφύλακας μπλόκαρε σταθερά.

45′ Σουτ του Φαρχί εκτός περιοχής, ο Κουλιμπαλί άπλωσε το πόδι του, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

52′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαμάς, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

56′ Καλή φάση με τον Μασούρα από τα δεξιά, που μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.

57′ Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του Σεμέδο, ο τερματοφύλακας μπλόκαρε.

61′ ΓΚΟΛ 0-1: Ο Ζάχαβι από τα 11 βήματά άνοιξε το σκορ.

66′ Κεφαλιά του Ντορμπέρετς, η μπάλα ελάχιστα έξω.

79′ Σέντρα του Οζλέρ, κεφαλιά του Στεπίνσκι, η μπάλα πάνω από την εστία.

84′ ΓΚΟΛ 0-2: Ο Νιντάμ με διαγώνιο πλασέ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

90′ Πλασέ του Ζάχαβι εντός μικρής περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

90’+2 Ο Οζλέρ έκανε ωραία προσπάθεια και βρήκε τον Εβάντρο στην περιοχή, αυτός έκανε το πλασέ, η μπάλα κτύπησε σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.

90’+3 Εκτέλεση κόρνερ του Εβάντρο, κεφαλιά του Ελάντερ, ο τερματοφύλακας με εξαιρετική επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.

OMONOIΑ: Ουζόχο, Μασούρας, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Χαμάς, Μάριτς, Χαραλάμπους, Εράκοβιτς, Σίμιτς, Σεμέδο, Κακουλλής.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Κέρτις, Στεπίνσκι, Εβάντρο, Οζλέρ, Ασημένος, Κούσουλος, Σιπριάνο, Ντιονκού, Ελάντερ, Λανγκ.

ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ: Μισπάτι, Κοέν, Νατσμίας, Σχλόμο, Νταβιντζάντα, Φαν Όβεριμ, Κανιτσόβσκι, Περετς, Λιν, Μπιτόν, Αμπού Φαρχί.