Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Πολλά λάθη και παθητικός ρόλος – Ακίνδυνη επιθετικά η ΟΜΟΝΟΙΑ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Πολλά λάθη και παθητικός ρόλος – Ακίνδυνη επιθετικά η ΟΜΟΝΟΙΑ

Επιθετικός μονόλογος της Ρακόφ στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού, με του Πολωνούς να προηγούνται με 2-0 της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο με την πίεση των Πολωνών να μας δημιουργεί αρκετά προβλήματα στην άμυνα. Στο δημιουργικό και επιθετικό κομμάτι δεν καταφέραμε σχεδόν σε κανένα σημείο του 45λεπτου να απειλήσουμε, όντας ακίνδυνοι και ασύνδετοι.

Η ενδεκάδα του πρώτου μέρους: Φαμπιάνο, Σιπριάνο, Ντιουνκού, Λανγκ, Ελάντερ, Κούσουλος, Εβάντρο, Εράκοβιτς, Λοΐζου, Σεμέδο, Στεπίνσκι

Με ξεκάθαρη διάθεση να πιέσει ψηλά μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η Ρακόφ και ανάγκασε την ΟΜΟΝΟΙΑ σε παθητικό ρόλο. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Φαμπιάνο έκανε εντυπωσιακή απόκρουση σε εκτέλεση φάουλ ενώ στο 6ο λεπτό ο Ελάντερ πιέστηκε και έκανε το λάθος, με τον Μακούκ να σκοράρει σε τετ-α-τετ με τον Φαμπιάνο.

Οι Πολωνοί άσκησαν ασφυκτική πίεση και δημιουργήσαν αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία του Φαμπιάνο με το σουτ του Μακούκ στο 10′ να περνάει εκτός, όπως επίσης και αυτά των Αμορίμ και Κοτσέργκιν μέχρι το ημίωρο.

Στο 33′ οι Πολωνοί βρήκαν και δεύτερο γκολ με το κεφάλι του Μακούκ εξαργυρώνοντας την καλή τους παρουσία.

Από την άλλη η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν κατάφερε να κρατήσει μπάλα σχεδόν καθόλου και επιθετικά ήταν τελείως ακίνδυνη και ασύνδετη.

Η πρώτη καλή επιθετική προσπάθεια της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ήρθε στο 43ο λεπτό και την απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λοΐζου.