Home TOP NEWS Το μοτίβο στα γκολ που δεχόμαστε – Πέντε από τα έξι από...

Το μοτίβο στα γκολ που δεχόμαστε – Πέντε από τα έξι από το πρώτο ημίχρονο

Σχεδόν όλα τα γκολ που δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ στις πρώτες 6 αγωνιστικές του πρωταθλήματος ήρθαν στο πρώτο ημίχρονο.

Δεν είναι πολύ μεγάλο το δείγμα όμως είναι ένα μοτίβο που στο πρωτάθλημα μας πληγώνει μέχρι τώρα. Αξίζει να σημειωθεί ότι στα γκολ που δεχθήκαμε στην Ευρώπη (2 από Τορπέντο και 1 από Ζίρα) όλα ήρθαν στο Β’ ημίχρονο.

Όσον αφορά τα εγχώρια, δεχθήκαμε δύο γκολ από τη Νέα Σαλαμίνα στο πρώτο ημίχρονο και μείναμε πίσω στο σκορ για να το γυρίσουμε μετά ενώ και η ΑΕΛ προηγήθηκε με 0-1 στο ΓΣΠ όμως το γυρίσαμε στην επανάληψη.

Στις δύο ήττες μας η Ανόρθωση και ο Άρης προηγήθηκαν με το τριφύλλι να μην μπορεί να σκοράρει και να αλλάξει τα δεδομένα. Σε  δύο από τα έξι ματς δεν δεχθήκαμε γκολ και επικρατήσαμε με 3-0 του Εθνικού και 1-0 της ΑΕΚ.

Είναι φυσιολογικό να συμβαίνει σε κάποια παιχνίδια όμως εάν προσέξουμε αυτές τις λεπτομέρειες σε τέτοια ματς τότε σίγουρα θα αυξήσουμε κατά πολύ τις πιθανότητες νίκης.