Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ισοπαλία στο Παπαδόπουλος – Αποκλεισμός για Ερμή, πέρασε η Δόξα (videos)

Ισοπαλία στο Παπαδόπουλος – Αποκλεισμός για Ερμή, πέρασε η Δόξα (videos)

Με τον αγώνα που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο μεταξύ της Δόξας Κατωκοπιάς με τον Ολυμπιακό άρχισε σήμερα το μεσημέρι η δράση του Κυπέλλου Coca – Coca.

Η Δόξα επικράτησε με 6-0 (ημίχρονο 2-0) και προχώρησε με διπλή νίκη στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης. Στο πρώτο παιχνίδι που έγινε την περασμένη Τετάρτη στο ίδιο γήπεδο νίκησε η Δόξα Κατωκοπιάς με 3-1.

Το σκορ άνοιξε στο 15′ ο Λεάντρο με κτύπημα πέναλτι που επέφερε και την αποβολή του Σωτηρίου. Ο Λεάντρο πέτυχε και το δεύτερο γκολ της Δόξας, ενώ τα υπόλοιπα τέρματα σημείωσαν οι Ντοροσένκο (2), Πεδρίνιο και Οικονομίδης (πεν.).

Στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Coca – Cola προκρίθηκε και η ΑΕΚ Κουκλιών μετά τη νίκη της με 1-0 επί του Ερμή στο ” Αμμόχωστος – Επιστροφή”.

Το νικητήριο γκολ το πέτυχε ο Γαρπόζης με πέναλτι στις καθυστερήσεις ενώ ο ίδιος παίκτης και πάλι με πέναλτι είχε πετύχει το γκολ στον πρώτο αγώνα στον οποίο η ΑΕΚ είχε νικήσει ξανά με 1-0.

Σωρεία χαμένων ευκαιριών για την ομάδα του Ερμή στη σημερινή αναμέτρηση με μεγάλο πρωταγωνιστή για την ΑΕΚ Κουκλιών τον τερματοφύλακα Χαράλαμπο Καϊρίνο ο οποίος πραγματοποίησε πολλές σωτήριες αποκρούσεις.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Ανόρθωσης με την ΑΕΚ στο Στάδιο “Αντώνης Παπαδόπουλος” για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Coca – Cola.

Η σημερινή ήταν η πρώτη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων και η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό που θα γίνει στις 29 Ιανουαρίου στο ΓΣΖ.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 33′ με πέναλτι του Κούλλη Παύλου και ισοφάρισε με σουτ του Οχαγιόν η Ανόρθωση στο 77΄.