Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Νίκες για Ανόρθωση, Απόλλων και ΑΕΚ (videos)

Νίκες για Ανόρθωση, Απόλλων και ΑΕΚ (videos)

Συνέτριψε τη Δόξα με 6-1 σήμερα η Ανόρθωση, με πρόσωπο του αγώνα τον Γκονζάλο Γκαρσία. Ο Ουρουγουανός πέτυχε 4 γκολ (13′, 53′, 78′, 80′ ) και έφτασε τα 9 στο πρωτάθλημα. Τα άλλα δύο γκολ πέτυχαν οι Μπεν Σουσιάν (75′) και Φοφανά (32′) ενώ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Λεάντρο πέτυχε το γκολ της τιμής για τη Δόξα από τα έντεκα βήματα. Με τη νίκη της η Ανόρθωση ανέβηκε στη 3η θέση με 33 βαθμούς.

ΕΝΠ-ΑΕΚ 0-1
Στους 26 βαθμούς ανέβηκε η ΑΕΚ Λάρνακας μετά τη σημερινή εκτός έδρας νίκη της επί της ΕΝΠ. Η ΑΕΚ παρέμεινε στην 7η θέση και συνεχίζει να κυνηγά μια θέση στην πρώτη εξάδα ενόψει της δεύτερη φάσης του Πρωταθλήματος. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα το πέτυχε στο 40ο λεπτό ο Γκόργκα Πιντάδο.

ΑΛΚΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1-2

Δύσκολο διπλό για τον Απόλλωνα στο ΓΣΖ που επικράτησε της Αλκής με 2-1 μετά από γκολ των Ρέινα στο 32′ και Σανγκόι στο 78′ με πέναλτι. Στο 88′ μείωσε η Αλκή με τον Αναστασίου. Στην πρώτη θέση πέρασε ο Απόλλωνας με 38 βαθμούς.