Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ “Με τέτοια λάθη, δεν κάνεις πρωταθλητισμό” (video)

“Με τέτοια λάθη, δεν κάνεις πρωταθλητισμό” (video)

Απογοήτευση για άλλη μια φορά στο στρατόπεδο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Η νέα ήττα έφερε περισσότερο προβληματισμό, με τον εκπρόσωπο τύπου της ομάδας μας, Ανδρέα Δημητρίου να λέει πως είναι δύσκολο να ανατραπεί το σκηνικό και να διεκδικήσει η ομάδα μας τον τίτλο.

“‘Εχουμε μείνει πολύ πίσω, σήμερα πιστέψαμε πως μπορούσαμε. Είδαμε ότι η ομάδα πατούσε καλά, δεν είχαμε την σωστή τελική επιλογή, δυστυχώς ένα ατομικό λάθος μας έφερε πίσω στο σκορ. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν μπορέσαμε να σηκώσουμε κεφάλι. Έγιναν οι αλλαγές στο ημίχρονο, ένα άλλο λάθος όμως μας έφερε στο 2-0. Πιέσαμε και μειώσαμε, ένα λάθος του διαιτητή, τέλειωσε τον αγώνα.

Τέτοια ατομικά λάθη δεν σε αφήνουν να κάνεις πρωταθλητισμό. Τέτοια λάθη πληρώνονται πολύ ακριβά. Είναι δύσκολο να ανατραπεί στο σκηνικό, οι πιθανότητες είναι λίγες. Να δούμε τα δικά μας και να προσπαθήσουμε να διορθώσουμε αυτά που μπορούμε. Ο καθένας να διορθώσει τα δικά του λάθη”.