Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κέρδος η επιστροφή Ζοάο Πάουλο και Εφραίμ

Κέρδος η επιστροφή Ζοάο Πάουλο και Εφραίμ

Στα κέρδη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ από την εύκολη νίκη επί της Αλκής με 5-0, ήταν και η επιστροφή των Ζοάο Πάουλο Αντράντε και Γιώργου Εφραίμ στην ενεργό δράση. Και οι δύο έδειξαν ότι έχουν ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό τους και ο Άνχελ Λοτίνα μπορεί να τους υπολογίζει από εδώ και στο εξής.

Ο Πορτογάλος πέρασε στον αγώνα στο 57ο λεπτό και φάνηκε άμεσα στο παιχνίδι πως η απουσία του δεν τον είχε επηρεάσει και από το επόμενο ματς αναμένεται να επιστρέψει στην ενδεκάδα. Ο Εφραίμ μπήκε στο 71′ και αν κρίνει κανείς πως εδώ και πολλούς μήνες ήταν εκτός, μάλλον στα πρώτα παιχνίδια θα παίρνει λεπτά στο β΄ημίχρονο.

Για την σημαντικότητα της επιστροφής τους μίλησε και ο Ανδρέας Δημητρίου, λέγοντας πως “Κρατάμε στα θετικά και την επιστροφή των Εφραίμ και Αντράντε, δύο σημαντικές μονάδες που θα μας βοηθήσουν πολύ στη συνέχεια”.