Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Έχασε από τον Εθνικό ο Απόλλων – Ανατροπή για Ερμή (vids)

Έχασε από τον Εθνικό ο Απόλλων – Ανατροπή για Ερμή (vids)

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για τον Εθνικό Άχνας μέσα στο Τσίρειο επί του Απόλλωνα. Ο Εθνικός νίκησε με 1-0 στερώντας την ευκαιρία από τον αντίπαλο του να πιάσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας την ΑΕΛ. Με τη νίκη της αυτή η ομάδα της Άχνας έκανε βαθμολογικό άλμα στους 18 βαθμούς και στην 10η θέση ενώ ο Απόλλωνας έμεινε στη δεύτερη θέση με 44 βαθμούς. Την ευκαιρία να πιάσει την ΑΕΛ στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχει απόψε ο Απόλλωνας, ο οποίος υποδέχεται στο Τσίρειο τον Εθνικό Άχνας. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα το πέτυχε ο Αουρέλιο με πέναλτι στο 4ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Λάζιτς του Εθνικού.

Επέστρεψε στις νίκες ο Ερμής με σπουδαία ανατροπή επί της Ένωσης μέσα στο Αμμόχωστος. Η ομάδα του Παραλιμνιού είχε προηγηθεί με 0-2 με τον Ερμή να φέρνει τα κάτω πάνω. Στο 16’ο Τσίγκουινι άνοιξε το σκορ για την Ένωση. Το 0-2 έκανε ο Ιμπραΐμι στο 20ο λεπτό με τον Ερμή να μην επηρεάζεται και στο 25′ και 31′ να φέρνει το ματς στα ίσα με δύο γκολ του Οκκά. Το γκολ που χάρισε το τρίποντο στους Αραδιππιώτες πέτυχε ο Μοράν στο 69′.

πηγή: cfa Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ