Home SPORTS NEWS Σπουδαία ανατροπή η Βαλένθια! (video)

Σπουδαία ανατροπή η Βαλένθια! (video)

Με γκολ στις καθυστερήσεις και ανατροπή η Βαλένθια πήρε σημαντική νίκη με 2-1 επί της Γρανάδα στο «Μεστάγια».

Στους πέντε βαθμούς από την πρώτη πεντάδα μείωσε την απόστασή της η Βαλένθια η οποία έστω και με δύσκολο τρόπο, επικράτησε 2-1 της Γρανάδα με γκολ στις καθυστερήσεις και μάλιστα ανατρέποντας το σκορ.

Ο Πίτι στο 47’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Αλκαθέρ στο 64’ να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους. Τη νίκη στην ομάδα του έδωσε ο Βέζο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Βαλένθια: Ντιέγκο Άλβες, Μπαραγκάν, Βέζο, Ματιέ, Μπερνάτ, Φουέγκο, Κεϊτά (53’ Αλκασέρ), Φεγκουλί, Παρέχο, Φέντε (73’ Μίτσελ), Βάργκας (59’ Ζόνας).

Γρανάδα: Ρομπέρτο, Νιόμ, Κόεφ, Μουρίγιο, Ανγκούλο, Ρέσιο, Ιτούρα, Ρίκο (21’ Φατάου), Πίτι (85’ Φουλκέρ), Ελ – Αράμπι, Μπραχίμι (69’ Περέιρα).