Home SPORTS NEWS Εύκολα τη Νέα Ζηλανδία η Ιαπωνία (video)

Εύκολα τη Νέα Ζηλανδία η Ιαπωνία (video)

Υπερηχητική, τουλάχιστον για τα πρώτα 25 λεπτά, παρουσιάστηκε η Ιαπωνία στο φιλικό προετοιμασίας ενόψει του Μουντιάλ, με τη Νέα Ζηλανδία. Μπορεί ο αντίπαλος να είναι περιορισμένης δυνατότητας ωστόσο το τελικό 4-2 φανερώνει την ποιότητα των παικτών του Τζακερόνι.

Οι Σαμουράι κατάφεραν μέσα σε 17 λεπτά να πετύχουν τέσσερα τέρματα. Δύο με τον Οκαζάκι (4′, 18′) και ένα με τους Καγκάβα (8′) και Μορισίγκε (11′). Στη συνέχεια η Νέα Ζηλανδία, με τον Κώστα Μπαρμπαρούση στην αρχική της ενδεκάδα, ισορρόπησε το παιχνίδι και μείωσε λίγο πριν το ημίχρονο με τον Γουντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αρκετά με αποτέλεσμα να μην δημιουργηθούν πολλές φάσεις. Πάντως η ομάδα της Ωκεανίας πέτυχε και δεύτερο γκολ και πάλι με τον Γουντ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2.