Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Έχασε και έπεσε από την κορυφή

Έχασε και έπεσε από την κορυφή

a25

Την ήττα γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ στη 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων στο φούτσαλ και έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας. Οι πράσινοι έχασαν μέσα στην έδρα τους από την ΕΝΠ με 4-3 και έμειναν στους 33 βαθμούς, τρεις λιγότερους από την 1η θέση στην οποία βρίσκεται ο Αραράτ. Ήταν η 3η φετινή ήττα για την Ομάδα του Όμηρου Ομήρου, που στο χθεσινό παιχνίδι θα μπορούσε όχι να μην χάσει αλλά και να κερδίσει. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα τέρμα και πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να βρίσκεται στο 1-1. Στην επανάληψη έγινα φάσεις και στις δύο εστίες, με τους Παραλιμνίτες να πετυχαίνουν περισσότερα τέρματα και να παίρνουν τη νίκη.

Πλέον, στην 1η θέση είναι η ομάδα του Αραράτ με τρεις βαθμούς περισσότερους από την ομάδα μας που βρίσκεται στη 2η θέση, ενώ στην 3η θέση ισοβαθμούν η ΕΝΠ και το Αποέλ που έχουν από 24 βαθμούς. Στην επόμενη αγωνιστική η ΟΜΟΝΟΙΑ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον αιώνιο αντίπαλο, σε ένα παιχνίδι που θα καθορίσει πολλά για το κυνήγι του τίτλου.