Home SPORTS NEWS Κακά από τα παλιά για Μίλαν (Video)

Κακά από τα παλιά για Μίλαν (Video)

Με δύο γκολ του Κακά και ένα του Μαλοτέλι, η Μίλαν επιβλήθηκε 3-0 της Κιέβο στο «Σαν Σίρο». Στο άλλο ματς του Σαββάτου η Αταλάντα πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπολόνια, επικρατώντας με 2-0.

Στο «Σαν Σίρο» η Μίλαν προηγήθηκε της Κιέβο μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μπαλοτέλι, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Κακά σκοράροντας δύο φορές, αρχικά στο 27 για το 2-0, ενώ στο 54′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Τέρο στο 93ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

Μιλαν: Αμπιάτι, Μπονέρα, Ραμί, Τζακάρντο, Εμάνιουελσον, Νάιτζελ ντε Γιόνγκ (60′ Πόλι), Μουντάρι (45′ Εσιέν), Κακά (74′ Ρομπίνιο), Χόντα, Τααράμπτ, Μπαλοτέλι.

Κιέβο: Αγκάτσι, Σάρντο, Νικολά Φρε, Νταϊνέλι, Ντραμέ (68′ Μπόστιαν Σέζαρ), Μπερναρντίνι, Χέτεμαϊ (77′ Γκουαρέντε), Ραντοβάνοβιτς, Μπεντιβόλιο, Ομπίνα (63′ Τερό), Παλόσκι.

Εύκολα η Αταλάντα

Στο άλλο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο στη Serie Α για την 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος, η Αταλάντα επιβλήθηκε εκτός έδρας της Μπολόνια με 2-0. Το σκορ άνοιξε ο Ντε Λούκα στο 22′, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Εστγκαρίμπια έκανε το 2-0.

Μπολόνια: Κούρτσι, Γκάρικς, Άντονσον, Νατάλι, Κερουμπίν, Ντιέγκο Πέρες (46′ Ίμπσον), Κρχιν, Χοσέ Κρέσπο (46′ Κριστάλδο), Χριστοδουλόπουλος, Μοσκαρντέλι, Ακουάφρεσκα (64′ Μπιάνκι).

Αταλάντα: Κονσίλι, Νίκα, Στεντάρντο, Λουκίνι, Ντελ Γκρόσο, Μπαζέλι (72′ Τσιγκαρίνι), Καρμόνα, Εστιγκαρίμπια, Μποναβεντούρα (82′ Ραϊμόντι), Ντε Λούκα, Ντένις (66′ Λίβαγια).