Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ο Απόλλωνας νίκησε με 4-0 τον Ερμή εκτός έδρας – Στιγμιότυπα

Ο Απόλλωνας νίκησε με 4-0 τον Ερμή εκτός έδρας – Στιγμιότυπα

Ο Απόλλωνας νίκησε εκτός έδρας με 4-0 τον Ερμή και αύξησε τη διαφορά που τους χωρίζει στη βαθμολογία στους εννεά βαθμούς.

Ο Απόλλωνας παρέμεινε στην 3η θέση με 64 βαθμούς και ο Ερμής στην 4η θέση με 55 βαθμούς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη του Απόλλωνα ο Χούκο Λόπεζ που πέτυχε χατ τρικ, σκοράροντας στο 4ο λεπτό. στο 56ο και στις καθυστερήσεις.

Σκόρερ χρίστηκε και ο Γκαστόν Σανγκόι στο 77ο λεπτό, πετυχαίνοντας στο χρονικό εκείνο σημείο το 0-3. Αυτό ήταν το 17ο γκολ για τον Αργεντινό ο οποίος είναι πρώτος στον πίνακα των σκόρερ του Πρωταθλήματος “Γλαύκος Κληρίδης”.

Στην επόμενη αγωνιστική ο Ερμής θα θα παίξει με την Ομόνοια στο ΓΣΠ και ο Απόλλωνας με την Ανόρθωση στο Τσίρειο.

Το Αποέλ νίκησε την Ανόρθωση με 1-0 με γκολ που πέτυχε ο Βινίσιους στο 73′ με σουτ από το ύψος της περιοχής.