Home SPORTS NEWS Ο Μπόνι “χτύπησε” στο τέλος! (video)

Ο Μπόνι “χτύπησε” στο τέλος! (video)

Σημαντικό διπλό στις καθυστερήσεις έκανε η Σούονσι στο Σεντ Τζεϊμσις Παρκ και δείχνει να αποφεύγει οριστικά το ενδεχόμενο υποβιβασμού. Οι “κύκνοι” χτύπησαν στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπόνι (90+2) νικώντας με 2-1 την Νιούκαστλ. Το σκορ άνοιξε ο Αμεόμπι 23′, ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μπόνι ισοφάρισε για την Σούονσι. Ο ίδιος πάικτης αποδείχτηκε δήμιος για τις “καρακάξες” στο τέλος του ματς.

Η Κάρτνιφ μετά το 1-1 στην έδρα της απέναντι στην Στόουκ συνεχίζει να αντιμετωπίζει πρόβλημα καθώς έμεινε στους 30 βαθμούς, δεύτερη από το τέλος και τα επόμενα ματς θα κρίνουν αν θα μπορέσει να παραμείνει στην Πρέμιερ. Για τους φιλοξενούμενους ο Αρναούτοβιτς ευστόχησε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους για να ισοφαρίσει, επίσης με πέναλτι, ο Γουίτινχαμ στο 51′.

Στις υπόλοιπες δύο αναμετρήσεις των 17.00 η Βίλα με την Σαουθάμπτον έμειναν στην λευκή ισοπαλία και η Κρύσταλ Πάλας πέρασε από την έδρα της Γουέστ Χαμ με 1-0.