Home SPORTS NEWS Νίκη και ώθηση στα ψηλά για Αμβούργο (video)

Νίκη και ώθηση στα ψηλά για Αμβούργο (video)

Με πρωταγωνιστή Χέουνγκ Μιν Σον να «χτυπάει» για 5η φορά φέτος στη Μπουντεσλίγκα το Αμβούργο πήρε τη νίκη με 2-0 μέσα στην έδρα της Άουγκσμπουργκ. Η ομάδα του Μπρούνο Λαμπαντία επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών μετά την ήττα απο τη Στουτγγάρδη και ανέβηκε ξανά σε θέσεις Ευρώπης.

Οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά άτυχοι στο πρώτο ημίχρονο όταν και πίεσαν αρκετά την άμυνα του Αμβούργου με ξαφνικές αντεπιθέσεις. Ωστόσο ο Άντλερ κράτησε το μηδέν και σε μία γρήγορη επίθεση ο Σον άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό. Η Άουγκσμπουργκ όμως δεν τα παράτησε και έπαιξε τη μπάλα μπροστά επιζητώντας την ισοφάριση.

Ακόμα και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ανώτεροι απο την ομάδα του Μπρούνο Λαμπαντία αλλά την ύστατη στιγμή δεν τα κατάφερναν. Και πάλι το Αμβούργο χτύπησε κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Ρούντνεβς να μετουσιώνει την ασίστ του Φαν ντερ Φάαρτ σε γκολ στο 63. Η ομάδα της Βαυαρίας παρέμεινε χαμηλα στη βαθμολογία της Μπουντεσλίγκα.