Home ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ Επίσημο ντεμπούτο με 90λεπτο ο Σκέμπρι

Επίσημο ντεμπούτο με 90λεπτο ο Σκέμπρι

FSV Frankfurt 1899 e.V.

Πρεμιέρα στο Γερμανικό Πρωτάθλημα 2ης κατηγορίας είχαμε αυτή την εβδομάδα. Το σημερνό πρόγραμμα μεταξύ άλλων περιελάμβανε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Heidenheim και FSV Frankfurt, με τη δεύτερη να είναι η ομάδα στην οποία πήρε μεταγραφή ο πρώην πράσινος, Αντρέ Σκέμπρι. Ο Μαλτέζος ποδοσφαιριστής στο πρώτο επίσημο παιχνίδι του με τη Γερμανική ομάδα αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά του αγώνα έχοντας σχετικά μια καλή παρουσία.

Η ομάδα του προηγήθηκε στο σκορ νωρίς, σε μια φάση στην οποία θα μπορούσε να σκοράρει ο ίδιος αλλά ο συμπαίκτης του τον πρόλαβε και έσπρωξε αυτός την μπάλα στα δίκτυα. Η γηπεδούχος ομάδα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο διάστημα και κατάφερε να ισοφαρίσει πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η FSV Frankfurt έμεινε με 10 παίκτες από το 50ο λεπτό και στο περισσότερο διάστημα είχε παθητικό ρόλο, κάτι που της στοίχησε αφού δέχθηκε τέρμα λίγο πριν το τέλος χάνοντας τελικά με 2-1

Η φάση του τέρματος της FSV Frankfurt, ο Σκέμπρι φοράει τη φανέλα με το νούμερο 10: