Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Τριάρα στους πρωταθλητές η Μέταλουργκ!

Τριάρα στους πρωταθλητές η Μέταλουργκ!

Μεγάλη νίκη με 3-0 για τη Μέταλουργκ επί της Ραποτνίσκι, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σκοπίων. Ο αγώνας διεξήχθη στην Αρένα “Φίλιππος ΙΙ”, εκεί που η Μέταλουργκ θα υποδεχθεί την ομάδα μας την ερχόμενη Πέμπτη.

Η Μέταλουργκ με ανεβασμένη τη ψυχολογία μετά την ιστορική της πρόκριση στον 3ο προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ, μπήκε δυνατά στον αγώνα και συνεχώς απειλούσε την αντίπαλη εστία. Στο 30′ ο Αγκέλοφ έκανε το 0-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Η εικόνα στην επανάληψη ήταν η ίδια με τη Μέταλουργκ να είναι το αφεντικό στον αγώνα και με τον ίδιο παίκτη στο 75′ να κάνει το 0-2. Ο έμπειρος Κρίστεβ στο 78′ πέτυχε το τρίτο γκολ για την αντίπαλο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ από το σημείο του πέναλτι!

Τον αγώνα παρακολούθησαν 100 περίπου φιλάθλοι.