Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Αγωνίστηκαν με Εθνική υπό το βλέμμα Πάμπου (Φωτορεπορτάζ)

Αγωνίστηκαν με Εθνική υπό το βλέμμα Πάμπου (Φωτορεπορτάζ)

Φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας έδωσε σήμερα το απόγευμα στο Δασάκι η Εθνική Ελπίδων. Αγωνίστηκαν έξι παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

Βασικοί ξεκίνησαν οι Φιλιώτης και Ρουσιάς ενώ στην επανάληψη ο Χατζηλούκας έριξε στον αγώνα και τους Παναγή, Κονομή, Σαμμούτη και Δημητρίου.

Το παιχνίδι εντάσσεται στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας μας ενόψει των αγώνων που ακολουθούν τον ερχόμενο μήνα με Βέλγιο και Ιταλία, για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-21.

Ο Εθνικός νίκησε με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν στο πρώτο μέρος οι Σοάρες και Ντα Σίλβα.

Η Εθνική άρχισε το παιχνίδι με τους Μυτίδη, Ευθυμίου, Λαϊφη, Κούσουλο, Φιλιώτη, Πουτζιουρή, Ζ. Θεοδώρου, Φροξυλιά, Εγγλέζου, Λίλλη, Ρουσιά.

Μετά την έναρξη του β ημιχρόνου μπήκαν στο παιχνίδι οι Κ. Παναγή, Λοϊζίδης, Κοσμά, Κονομής, Σαμμούτης, Τζιάμμας, Σεργίδης, Ε. Κυριάκου, Μακρής και Μ. Δημητρίου.

Το σημερινό φιλικό έγινε στην παρουσία του Ομοσπονδιακού προπονητή της Εθνικής Ανδρών κ. Πάμπου Χριστοδούλου.