Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Δύσκολο βράδυ για τους νεαρούς (video & pics)

Δύσκολο βράδυ για τους νεαρούς (video & pics)

Βαριά ήττα με 7-1 δέχθηκε η Εθνική Ελπίδων, στο τελευταίο της παιχνίδι στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-21 για την περίοδο 2013 – 2015. Άσχημη ημέρα για τους νεαρούς της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ο Δημήτρης Μουλαζίμης είχε νέο τραυματισμό όπως γράψαμε νωρίτερα, ενώ ο Αντρέας Παναγιώτου Φιλιώτης στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έκανε κακό διώξιμο και έστειλε την μπάλα στο πλεκτό της Κύπρου. Ενενήντα λεπτά αγωνίστηκε ο Ρουσιάς ενώ στον πάγκο έμειναν Παναγή και Δημητρίου. Η Κύπρος που τερμάτισε προτελευταία με 6 βαθμούς, άνοιξε το σκορ με τον Πιέρο στο 29′, ενώ στο β μέρος άρχισε ο καταιγισμός των γκολ.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους: Μυτίδη, Μουλαζίμη (20′ Φιλιώτη), Ευθυμίου, Χριστοφίδη, Ιωάννου, Π. Θεοδώρου (60′ Πουτζιουρή), Φροξυλιά (74′ Κοσμά), Ζ. Θεοδώρου, Π. Σωτηρίου, Ρουσιά, Κυπριανού