Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Διπλό με Τζίμη και Αντώνη – 90λεπτο οι πράσινοι (Videos)

Διπλό με Τζίμη και Αντώνη – 90λεπτο οι πράσινοι (Videos)

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε απόψε η Εθνική Κύπρου στην πρεμιέρα των προκριματικών του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2016 στο 2ο όμιλο. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κέρδισε με 2-1 την Εθνική Βοσνίας & Ερζεγοβίνης μέσα στην έδρα της, στη Ζένιτσα, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς. Τα δύο τέρματα της Εθνικής Κύπρου πέτυχε ο Δημήτρης Χριστοφή, ένα σε κάθε ημίχρονο, χαρίζοντας στη χώρα μας μια πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια των προκριματικών.

Βασικοί ξεκίνησαν οι Αντώνης Γιωργαλίδης και Χάρης Κυριάκου παίζοντας σε όλο το 90λεπτο, έχοντας και οι δύο πολύ καλή παρουσία. Ο τερματοφύλακας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ απέκρουσε μάλιστα πέναλτι των Βόσνιων λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του παιχνιδιού, παίρνοντας λίγη δόξα από τον Τζίμη που πέτυχε τα δύο γκολ.