Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Βασικοί Κατελάρης και Θεράποντος στην ήττα του Ολυμπιακού

Βασικοί Κατελάρης και Θεράποντος στην ήττα του Ολυμπιακού

Φάνος Κατελάρης πάνω πρώτος από αριστερά, Παναγιώτης Θεράποντος κάτω δεύτερος από δεξιά

Βασικοί ξεκίνησαν οι Φάνος Κατελάρης και Παναγιώτης Θεράποντος στον αγώνα του Ολυμπιακού Λευκωσίας κόντρα στην ομάδα Νίκος και Σωκράτης Ερήμης. Οι δύο δανικοί από την ΟΜΟΝΟΙΑ ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν στην αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με 0-1. Ο Κατελάρης αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι δίνοντας αρκετές μάχες, ενώ δέχθηκε την κίτρινη κάρτα στο 25 λεπτό. Ο Θεράποντος αντικαταστάθηκε στο 53ο λεπτό, με την παρουσία του να κρίνετε άκρως ικανοποιητική έχοντας δύο μεγάλες ευκερίες για να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο.

Τους ποδοσφαιριστές θα έχουν υπό στενή παρακολούθηση άτομα της προπονητικής ομάδας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και στο τέλος της χρονιάς θα αξιολογηθεί η παρουσία τους. Επόμενο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό είναι το επόμενο Σάββατο στη Λεμεσό κόντρα στην Καρμιώτισσα Πολεμιδίων.