Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Πρωτιά στο Τουρνουά στην Πάφο!

Πρωτιά στο Τουρνουά στην Πάφο!

Το 13ο ετήσιο τουρνουά πετοσφαίρισης «Ευάγγελος Φλωράκης» κατέκτησε η ομάδα της “Papa John’s” ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

Το διήμερο τουρνουά προς τιμή του Αρχηγού του Γ.Ε.Ε.Φ. Ευάγγελου Φλωράκη, ο οποίος σκοτώθηκε την 10η Ιουλίου 2002 στο χωριό Κούκλια της Πάφου έλαβαν μέρος η ομάδα μας, η Ανόρθωση η Ν. Σαλαμίνα και ο Παφιακός.

Οι πράσινοι τερμάτισαν στην πρώτη θέση αφού επικράτησαν στον τελικό του Παφιακού με 3-2 σετ ενώ στον τελικό έφθασαν μετά τη νίκη τους επί της Ανόρθωσης με 3-0 σετ. Στο τάι μπρέικ ήρθε η νίκη, αρχικά προηγήθηκε ο Παφιακός ενώ το τριφύλλι έκανε την ανατροπή σε 1-2. Στις λεπτομέρειες ο Παφιακός ισοφάρισε σε 2-2. Στο πέμπτο σετ η ΟΜΟΝΟΙΑ επικράτησε με 15-11.

Ο Σάββας Σάββα έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του στο Τουρνουά. H OMONOIA την ερχόμενη Παρασκευή θα έχει τον πρώτο της επίσημο αγώνα. Μετά τον τελικό ακολούθησε τελετή λήξης και δεξίωση στη Λέσχη Αξιωματικών Πάφου.