Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στο δεξί άκρο ο Χάρης – Ουαλία-Κύπρος 2-1 (video&pics)

Στο δεξί άκρο ο Χάρης – Ουαλία-Κύπρος 2-1 (video&pics)

ethniki-xaris

Ήττα από την Ουαλία για την Κύπρο απόψε με τον Χάρη Κυριάκου να αγωνίζεται για 90 λεπτά. Ο Πάμπος Χριστοδούλου εμπιστεύθηκε στον Χάρη Κυριάκου το δεξί άκρο της άμυνας, μετά και την εξαιρετική του απόδοση κόντρα στο Ισραήλ την περασμένη Παρασκευή.

Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Κύπρο μετά το εντός έδρας 1-2 από το Ισραήλ την περασμένη Παρασκευή. Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 13′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κότεριλ. Στο 23′ ο Ρόπσον – Κανού πέτυχε το 2-0 και στο 36′ ο Λαμπάν με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-1 για την Εθνική.

Στο 47′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κινγκ και οι γηπεδούχοι τέλειωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Η Εθνική αγωνίστηκε με τους Κίσσα, Κυριάκου, Μερκή, Αντωνιάδη, Ντόσσα Τζούνιορ (46′ Αγγελή – 85′ Παπαθανασίου), Νικολάου (69′ Αλεξάνδρου), Μακρίδη, Λαμπάν, Χριστοφή, Εφραίμ, Σωτηρίου.