Home ΚΥΠΡΟΣ Εκτός έδρας νίκη του Ερμή επί της ΑΕΛ (video) – Βαθμολογία

Εκτός έδρας νίκη του Ερμή επί της ΑΕΛ (video) – Βαθμολογία

ael-ermis

Σημαντική εκτός έδρας νίκη του Ερμή επί της ΑΕΛ.

Σε αγώνα που έγινε στο Τσίρειο Στάδιο για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας, ο Ερμής νίκησε την ΑΕΛ με 3-2 και ανέβηκε στους 11 βαθμούς και στην 6η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμος με τη Νέα Σαλαμίνα που παίζει αύριο με την Ανόρθωση.

Δεύτερη ήττα για την ΑΕΛ η οποία έμεινε στους 12 βαθμούς και στην 4η θέση μαζί με την ΑΕΚ.

Δραματική η εξέλιξη του αγώνα με ανατροπές στο σκορ και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ονίλο που πέτυχε δύο τέρματα για τον Ερμή.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε στην πρώτη φάση του αγώνα. Συγκεκριμένα, στο 2ο λεπτό, ο Ντανιελζίνιο με σουτ μετά από σέντρα του Εντμάρ άνοιξε το σκορ.

Ο Ερμής ισοφάρισε με μακρινό δυνατό σουτ του Ιμπραϊμι στο 12ο λεπτό και πήρε προβάδισμα με κοντινή προβολή του Ονίλο στο 20′.

Η ΑΕΛ ισοφάρισε με πέναλτι του Μπεμπέ στο 45ο λεπτό. Στο 56ο λεπτό η ΑΕΛ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Ανδρέα Κυριάκου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το νικητήριο τέρμα του Ερμή το πέτυχε ο Ονίλο με κεφαλιά στο 66′.

πηγή: cfa / video: sigmalive

Χωρίς νικητή η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Οθέλλο (video)