Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πήρε το ντέρμπι και αύξησε τη διαφορά!

Πήρε το ντέρμπι και αύξησε τη διαφορά!

u15-anorthosi

Συνέχεια στο αλάνθαστο για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρωτάθλημα κάτω των 15 ετών. Οι παίκτες του Κυριάκου Χαϊλή πήραν το ντέρμπι κορυφής κόντρα στον Ολυμπιακό και πλέον αύξησαν τη διαφορά τους από το σημερινό τους αντίπαλο στους 5 βαθμούς. Καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ στο β’ ημίχρονο πήρε το ζητούμενο με σκορ 1-3.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς γκολ και με την έναρξη του β’ μέρους οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ με τον Μάριο Χαραλάμπους όμως ο Ολυμπιακός απάντησε ισοφαρίζοντας σε 1-1. Καλύτερη η ομάδα του Χαϊλή δεν επηρεάστηκε από το γκολ του αντιπάλου και πέτυχε άλλα δύο γκολ καθαρίζοντας τον αγώνα.

Πρώτα ο Μάριος Χαραλάμπους, με το δεύτερο του γκολ στον αγώνα έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα μας και στη συνέχεια ο Ιάκωβος Παναγή που με το γκολ του κλείδωσε το διπλό.

Ήταν ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι σε ένα μικρό γήπεδο όπως είναι αυτό του Pascal. Ο Κυριάκος Χαϊλής έμεινε ευχαριστημένος για άλλο ένα αγώνα από το πάθος και τη θέληση των παικτών του για τη νίκη.