Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ Στην επόμενη φάση η ΟΜΟΝΟΙΑ!

Στην επόμενη φάση η ΟΜΟΝΟΙΑ!

1416336308702210

Δυο σετ ήταν αρκετά! Μια εξαιρετική ΟΜΟΝΟΙΑ, επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της αυτή την περίοδο από την Ανόρθωση και με χαρακτηριστικά άνεση τελείωσε την υπόθεση πρόκριση σε δυο μόλις σετ! Η μεγάλη διαφορά, αποδεικνύει πως η ομάδα μας δεν άφησε ποτέ την μεγάλη αντίπαλο της να πιστέψει πως μπορεί να πετύχει την ανατροπή! Παίζοντας άλλωστε μπροστά στον κόσμο της, η ΟΜΟΝΟΙΑ είχε άλλο ένα λόγο να κάνει σπουδαία εμφάνιση!

Η ΟΜΟΝΟΙΑ περνάει στον γ’ γύρο του CEV Challenge Cup για δεύτερη φορά. Είχε προηγηθεί εκείνη του 2009, όταν είχε αποκλείσει με δύο νίκες (3-0, 0-3) τη Σουτιέσκα Μαυροβουνίου. Αυτή τη φορά μοιάζει πιο έμπειρη και δυνατή, αντιλαμβανόμενη πάντα και τις δυσκολίες. Στον Γ’ γύρο θα αντιμετωπίσει τον ηττημένο του ζευγαριού Spacer’s TOULOUSE VB-Dukla LIBEREC. Ο πρώτος αγώνας τελείωσε 3-0 υπέρ των Γάλλων που είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για πρόκριση. Οι Τσέχοι είναι επίσης δυνατοί, με το κόσμο στο πλευρό της όμως, η ομάδα μας είναι ικανή για τα πάντα. Συγχαρητήρια σε όλους!